زمین‌های قولنامه‌ای پروانه ساخت می‌گیرد

معاون معماری و شهرسازی شهرداری یزد با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر و لایحه شهرداری برای زمین‌های دارای سند مشاع و قولنامه‌ای گفت: امکان صدور پروانه ساخت برای این زمین‌ها با مراجعه به شهرداری و با هماهنگی اداره ثبت وجود دارد.

مجتبی فرهمند در گفت وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه پیش از این بخشی از تخلفات ساختمانی مربوط به زمین‌های دارای سند مشاع یا قولنامه‌ای بود، اظهار کرد: گشت دائم شهرداری برای رصد ساخت و سازها فعال است و از ساخت و ساز و تفکیک غیر مجاز با اعمال جریمه سنگین جلوگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: هدف از این اقدام، ساخت و ساز براساس مقررات ملی ساختمانی و مقررات شهرسازی است و نتیجه آن می‌تواند در ساماندهی به نظام ساخت و ساز شهر کمک کند و اینکه شهری ایمن و با تخلفات کمتر ساختمانی داشته باشیم.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری یزد عنوان کرد: سیاست‌های تشویقی برای صدور پروانه در نظر گرفته شده که مهمترین آن راه اندازی گشت ساختمان شهرداری است تا از امکان ساخت و ساز بدون مجوز پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه قولنامه‌ای بودن هر زمین مبنی بر فاقد سند بودن آن نیست، گفت: بیشتر زمین‌های بزرگ، شخصی است که سوداگران زمین بدون در نظر گرفتن ضوابط شهرسازی و اداره ثبت اسناد با قولنامه‌ای کردن آنها به فروش اقدام می‌کنند.

کد خبر 401179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.