جمع‌آوری ۷۹۰ تن برگ در شیراز برای تبدیل به کود برگ

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با اشاره به جمع‌آوری برگ‌های پاییزی توسط این سازمان، گفت: ۷۹۰ تن برگ در شیراز برای تبدیل به کود برگ جمع‌آوری شده است.

به گزارش ایمنا، روح‌الله خوشبخت اظهار کرد: شهر شیراز با توجه به گستره فضای سبز، در فصل پاییز مملو از برگ‌هایی می‌شود که مناظر چشمگیری را در شهر به وجود می‌آورد؛ در کنار زیبایی‌ها اگر این برگ‌ها جمع‌آوری نشود می‌تواند با مسدود کردن جداول و کانال‌ها، موجب ایجاد آب گرفتگی معابر شهری در هنگام بارندگی شود.

وی افزود: با هدف جلوگیری از آب گرفتگی و استفاده از این برگ‌ها، پاکبانان همانند سال‌های گذشته، برگ‌ها رابه طور جداگانه از سطح شهر جمع‌آوری می‌کنند.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: از ابتدای پاییز تاکنون بیش از ۷۹۰ تن برگ جمع‌آوری شده است که مناطق یک و شش به ترتیب با ۱۵۵ و ۱۳۴ تن بیشترین و منطقه هشت با ۲۵ تن کمترین میزان جمع‌آوری برگ را داشته‌اند.

خوشبخت خاطرنشان کرد: برگ‌های جمع‌آوری شده پس از انتقال به سایت مهندسی و بهداشتی پردازش و دفع پسماندهای شیراز، منتقل و به صورت توده‌های طویل سطحی انباشته و با دستگاه ویژه، هوادهی می‌شوند.

وی گفت: پس از سپری شدن زمان چهار ماهه و سرند شدن، کود با دانه بندی ۱۵ میلیمتر به دست می‌آید.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اظهار کرد: با توجه به اینکه مساحت فضای سبز پیرامون سایت مهندسی و بهداشتی پردازش و دفع پسماند شیراز بیش از یک هزار هکتار است، کود برگ به دست آمده برای غنی‌سازی خاک فضای سبز سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد و دوباره به چرخه طبیعت باز می‌گردد.

خوشبخت اضافه کرد: در سال گذشته از برگ‌های جمع‌آوری شده شهر شیراز، حدود ۲۰۰ تن کود برگ حاصل شد.

کد خبر 400435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.