معتقد به افول و زوال جنبش دانشجویی نیستم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دنبال این هستیم که در شیوه نامه انضباطی، بررسی تمامی اتفاقات درون دانشگاه را به نهادهای انضباطی خود دانشگاه بسپاریم.

به گزارش ایمنا، فاطمه سعیدی گفت: در دوره‌ای از سال‌های گذشته با حاکم شدن محدودیت‌های امنیتی و انضباطی نفس‌گیر بر فعالیت‌های دانشجویی، بسیاری از دانشجویان با مقایسه هزینه و فایده فعالیت صنفی و سیاسی، ترجیح دادند که سکوت کنند. البته این فضا در چند سال گذشته بسیار بهتر شده است اما کماکان ما خلاء دانشگاه امن و فراغ بال دانشجویان برای فعالیت را حس می‌کنیم.

وی با بیان اینکه معتقد به افول و زوال جنبش دانشجویی نیستم گفت: تردیدی نیست که اثرگذاری جریان دانشجویی بر تحولات اجتماعی کمتر از گذشته است که بخشی از این مساله به نبود احساس امنیت باز می‌گردد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم در شیوه نامه انضباطی جدید با همکاری وزرای علوم و بهداشت تمامی اتفاقات درون دانشگاه را به نهادهای انضباطی خود دانشگاه بسپاریم. این اتفاق بزرگی است چون دانشجو نباید به خاطر آنچه در دانشگاه انجام می‌دهد سر و کارش با نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی بی افتد. اگر موفق به انجام این اقدام بزرگ شویم شاید بتوانیم یکی از زنجیرهای بسته شده به پای جریان دانشجویی را باز کنیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 400153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.