طرح ملی مسکن در کلانشهرها اجرا نمی‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی در بحث تولید مسکن باید تمرکز خود را بر انبوه سازی در شهرهای جدید اطراف کلانشهرها از جمله تهران بگذارند، زیرا شهرهای اقماری می توانند ظرفیت های خوبی برای جذب جمعیت های جدید باشند.

به گزارش ایمنا، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای عدم اجرای طرح ملی مسکن در کلانشهرها، گفت: به نظر من در شرایط کنونی کلانشهرها به ویژه شهر تهران ظرفیت تزریق جمعیت جدید را ندارند و امروز پایتخت کاملا از نظر جمعیتی اشباع شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم در وضعیت اشباع جمعیتی پایتخت، تولید مساکن انبوه به صلاح نیست، زیرا این رویکرد موجب افزایش مهاجرت به تهران می شود.

وی گفت: به نظر من دولت و وزارت راه و شهرسازی در بحث تولید مسکن باید تمرکز خود را بر انبوه سازی در شهرهای جدید اطراف کلانشهرها از جمله تهران بگذارند، زیرا شهرهای اقماری می توانند ظرفیت های خوبی برای جذب جمعیت های جدید باشند.

یارمحمدی ادامه داد: بر اساس آمارها، کشور سالانه به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، حال دولت به دنبال ساخت 400 هزار واحد در قالب طرح ملی مسکن است که این مسئله بخشی از نیاز کشور به مساکن جدید را برطرف خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در شرایط کنونی روند خرید و فروش و جمعیت پذیری شهرهای جدید در حال افزایش است و وزارت راه و شهرسازی با توجه به این شرایط، تمرکز خود را برای تولید مسکن در شهرهای جدید قرار داده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: یکی از مسائل مهم در بحث توسعه شهرهای جدید، ایجاد زیرساخت های عمرانی در این مناطق و راه های ارتباطی میان شهرهای جدید و کلانشهرها است، بنابر این دولت باید هم راستا با توسعه این مناطق، زیرساخت های لازم را نیز تأمین کند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

کد خبر 399764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.