یزد باید به هدف گردشگری خاص برای معلولان کشور تبدیل شود

شهردار یزد با تاکید بر لزوم تبدیل شدن شهر یزد به هدف گردشگری خاص برای معلولان کشور، گفت: رفع نیاز معلولان برای حضور پرشور در سطح شهر همان رعایت حقوق شهروندی است.

به گزارش ایمنا، جمال الدین عزیزی در نشست هم‌اندیشی نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین با تاکید بر لزوم تبدیل شهر یزد به هدف گردشگری خاص برای معلولان کشور، اظهار کرد: مناسب‌سازی ابنیه تاریخی و معابر گردشگری بافت تاریخی از دستاوردهای این رویداد ملی در یزد است و میزبانی هرچه بهتر این جشنواره به مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نیاز دارد.

وی همچنین مناسب‌سازی ۱۶ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل معلولین در یزد را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای مناسب‌سازی شهر میراث جهانی برای جامعه هدف دانست و تصریح کرد: پس از اتمام جشنواره، اتوبوس‌های مناسب‌سازی شده به عنوان اتوبوس‌های معلولان در یزد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عزیزی با اشاره به حضور رؤسای انجمن‌های ضایع نخاعی سراسر کشور به عنوان سفیران و مبلغین فرهنگ و ظرفیت‌های مختلف شهر جهانی یزد در سطح ملی، ادامه داد: رصد شهر و بازدید از بافت تاریخی می‌تواند نویدبخش خبرهای خوشی برای سایر معلولان جهان باشد که یک معلول می‌تواند به راحتی به این شهر سفر کند و از بناهای تاریخی آن بازدید و از خدمات گردشگری آن بهره‌مند شود.

شهردار یزد مناسب‌سازی و آماده‌سازی بافت تاریخی و هتل‌های یزد برای رفت و آمد معلولین را از اقدامات اساسی میزبانی این رویداد ملی عنوان کرد و با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره ملی گردشگری معلولین در یزد، گفت: رفع نیاز معلولان برای حضور پرشور در سطح شهر همان رعایت حقوق شهروندی است.

کد خبر 397977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.