تجهیز ۱۵ اتوبوس‌ ناوگان شهری یزد به رمپ معلولان

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از ساماندهی و مناسب‌سازی تعدادی از اتوبوس‌ها و همچنین ایستگاه‌های اتوبوس شهر یزد برای معلولان خبر داد.

به گزارش ایمنا، محمدرضا شفیعی با اشاره به تجهیز ۱۵ دستگاه اتوبوس به رمپ دستی ویژه استفاده انواع معلولیت‌ها به ویژه جسمی و حرکتی یزد، اظهار کرد: ۱۴ دستگاه اتوبوس با هزینه حدود ۷۰ میلیون تومان به رمپ دستی تجهیز و یکی از این اتوبوس‌ها برای نخستین‌بار در یزد به رمپ برقی تجهیز شده است.

وی با بیان این که رمپ برقی مذکور با استفاده از توان داخلی سازمان حمل و نقل بار و مسافر طراحی و ایجاد شده است، تصریح کرد: این رمپ با استفاده از پمپ باد فعالیت می‌کند و شاسی آن پایین می‌آید و افراد معلول و حتی ویلچری می‌تواند از آن به سهولت استفاده کنند.

شفیعی از آماده شدن تاکنون هفت دستگاه از این اتوبوس برای جشنواره گردشگری معلولان در یزد خبر داد و با اشاره به تلاش برای آماده‌سازی هشت اتوبوس مناسب‌سازی شده دیگر در بازه زمانی برگزاری جشنواره که از دهم تا بیستم آذرماه برگزار خواهد شد، گفت: این اتوبوس‌ها پس از جشنواره در اختیار حمل و نقل شهروندان معلول یزدی قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با بیان اینکه اتوبوس‌هایی با شاسی‌های بلند قابلیت تجهیز به رمپ ندارند، گفت: علاوه بر مناسب‌سازی اتوبوس‌ها، پیگیر ساماندهی و مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس برای معلولان نیز هستیم تا با ایجاد سایبان و پل مناسب تردد انواع افراد معلول را تسهیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح مناسب‌سازی پیاده‌روها جهت معلولان و سالمندان نیز تقریباً در تمام سطح شهر متناسب با وضعیت و قابلیت پیاده‌روها از سوی شهرداری‌ها در حال اجرا است.

کد خبر 397767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.