وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده‌ها تا پایان هفته

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: به دلیل استقرار هوای سرد و خشک از فردا تا پایان هفته جاری افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا برای مناطق مرکزی، شهرک های صنعتی و به ویژه کلانشهر اصفهان پیش بینی می شود.

آسیه آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به تداوم جوی پایدار در استان طی روزهای آینده، اظهار کرد: از روز دوشنبه تا پایان هفته جاری به سبب استقرار هوای سرد و خشک شرایط برای افزایش غلظت آلاینده های جوی در کلانشهر اصفهان، شهرک های صنعتی، مناطق مرکزی و شمالی از جمله کاشان مهیا است.

وی با بیان اینکه شدت افزایش غلظت آلاینده ها در نیمه اول روز خواهد بود، ادامه داد: غبار آلودگی، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این هفته پدیده جوی غالب در اصفهان خواهد بود.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد، اضافه کرد: چوپانان و خوروبیابانک با دمای ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای هفت درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سرد ترین مناطق استان پیش بینی می شود.

آقایی افزود: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر و در خنک ترین ساعات صبح فردا به صفر درجه سانتی گراد می رسد.

کد خبر 396246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.