لزوم استفاده از ظرفیت خیرین شهرساز در توسعه گردشگری سمنان

شهردار سمنان گفت: خیرین شهرساز می‌توانند با مشارکت در استفاده بهینه از ظرفیت‌های فرهنگی و مذهبی شهر، زمینه رشد و توسعه پایدار را تقویت کنند.

به گزارش ایمنا، سیدمحمد ناظم رضوی با اشاره به استفاده بهتر از ظرفیت معبر بودن شهر و عبور میلیونی زائران بارگاه امام هشتم، اظهار کرد: ظرفیت بسیار مناسبی جهت اسکان آسان و امن با خدمات رفاهی و پذیرایی برای زائران در ورودی غرب سمنان ایجاد شده که مورد استقبال زائران قرار گرفته است.  

وی ادامه داد : در این کمپ سازه اقامتی دسته جمعی نیز برای زائران کاروانی پیش‌بینی شده که می‌تواند مورد استفاده زائران داخلی و خارجی قرار گیرد.  

ناظم‌رضوی گفت : با کمک و مشارکت خیرین می‌توان نمونه مشابه این کمپ را در ورودی شرقی شهر دایر کرد تا خدمات‌رسانی به زائران و مسافران بهتر صورت گیرد.  

شهردار سمنان با اشاره به ظرفیت امامزاده‌ها و بقاع متبرکه شهر، تصریح کرد: این مراکز می‌توانند در مسیر توسعه و رونق صنعت گردشگری مذهبی قرار گیرند. با ساخت و تجهیز مراکز اقامتی ارزان قیمت در محدوده این مراکز می‌توان زمینه‌های ماندگاری مسافران را فراهم آورد. استفاده از ظرفیت مشارکت خیرین می‌تواند به توسعه گردشگری مذهبی منجر شود.

 وی به ظرفیت احیای مجاری آب و باغ راه‌های شهر اشاره کرد و افزود: احیاء و بازآفرینی چند باغ‌راه و مجاری آب از سوی شهرداری در سال قبل اجرا شد و چندین محله در دستور کار قرار دارد. موارد جدیدی در زمینه بازآفرینی محلات شهری و باغ‌راه‌ها احصا شده  که خیرین می‌توانند در این زمینه اقدامات خود را انجام دهند.  

ناظم رضوی اظهار کرد: در هر کاری که خیرین تمایل به مشارکت داشته باشند شهرداری مساعدت لازم را انجام می‌دهد.

کد خبر 396124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.