اربعین امسال ۱۱ هزار اتوبوس در مزرهای چهارگانه حضور داشت

وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن با افزایش ۵۰ درصد ظرفیت، امکان جا به جایی ۴۴۵ هزار نفر را در اربعین امسال فراهم کرد، ۱۴۸۰ مجوز پرواز از ۱۲ فرودگاه کشور صادر شده و ۱۱ هزار اتوبوس در مزرهای چهارگانه حضور یافته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد اسلامی با انتشار یک پست در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

" رفتن به زیارت سید و سالار شهیدان با پیاده‌روی در اربعین یک توفیق عظیم و وصف ناپذیر است که عاشقان کام تشنه خویش را با وصال به معشوق سیراب می کنند.

وظیفه وزارت راه و شهرسازی خدمت رسانی به زائران عزیز و فراهم ساختن زمینه سفرهای زائران امام حسین (ع) توفیقی برای مجموعه کارکنان این وزارتخانه است.

هماهنگی، همراهی، یکدلی و یکپارچگی دستگاه‌های ذی ربط در ستاد مرکزی اربعین مشخصه بارز سفرهای اربعین امسال بود.

از تمامی نقش آفرینان سفرهای اربعین امسال قدردانی می کنم و خدمات و تلاش‌های بی‌دریغ اصناف و تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل و رانندگان زحمتکش، فعالان حوزه ریلی و هوایی را که بسیجی وار و عاشقانه به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در این روزها خدمت کردند، ستودنی بود.

راه آهن با افزایش ۵۰ درصد ظرفیت، امکان جا به جایی ۴۴۵ هزار نفر را فراهم کرد، ۱۴۸۰ مجوز پرواز از ۱۲ فرودگاه کشور صادر شده است و ۱۱ هزار اتوبوس در مزرهای چهارگانه حضور یافته اند.

افزایش ظرفیت راه‌های مواصلاتی، گسترش ظرفیت پایانه‌های مرزی، افزایش پارکینگ خودروهای شخصی و بسیج و مدیریت ناوگان حمل و نقل عمده اقدامات انجام شده وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای سفرهای اربعین امسال بود.

بسیج امکانات تا پایان سفر زائران ادامه خواهد داشت..."

کد خبر 393937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.