انتخابات مجلس یازدهم با قانون جدید برگزار نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با توجه به تعدد دستورکارهای مجلس بعید است که طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس تا پیش از دو اسفند ماه به نتیجه برسد.

به گزارش ایمنا، سید حمیدرضا کاظمی، با اشاره به سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شوای نگهبان طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس که به طرح استانی شدن انتخابات معروف شده را رد کرد و در صحن مجلس نیز به دلیل ایراداتی که داشت به کمیسیون ارجاع داده شد.

وی عنوان کرد: در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، موادی وجود دارد که منجر به تشدید مجازات تخلفات انتخاباتی می‌شود، با توجه به ایرادات شورای نگهبان باید بصورت مفصل بحث شود تا بتوان این طرح را دوباره در صحن مورد بررسی قرار داد.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به زمان باقی مانده برای برگزاری انتخابات مجلس، بعید است این طرح تا پیش از انتخابات دو اسفندماه به صحن مجلس شورای اسلامی برسد.

وی ادامه داد: در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس موارد مهمی مانند شفاف سازی هزینه های انتخاباتی کاندیداها، کنترل تبلیغات و تشدید مجازات متخلفان وجود دارد که برای برگزاری انتخابات بسیار مفید هستند.

کاظمی گفت: اگر این طرح دوباره در دستور کار مجلس قرار گیرد، مواردی مانند شفاف‌سازی هزینه‌ها، کنترل تبلیغات و تشدید مجازات متخلفان می‌تواند به ساماندهی انتخابات کمک کند و اگر به صحن بیاید و رسیدگی شود به انتخابات می رسد، اما طی شدن این روند با توجه به تعدد دستورکارهای مجلس بعید است.

منبع: خانه ملت

کد خبر 393897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.