موسوی و کروبی همه نوع امکاناتی دارند/یک نفرشان از سر لجاجت استفاده نمی‌کند

برنامه دستخط با حضور حجت الاسلام ذالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره مسائل مختلف سیاسی از جمله وضعیت موسوی و کروبی در خصر گفتگو کرده است.

به گزارش ایمنا، بخشی از گفتگو مجتبی ذوالنوری با برنامه شناسنامه را در ادامه می خوانید:

گفتید تا زمانی که عذرخواهی از سوی محصورین یعنی سران فتنه صورت نگیرد، از جانب نظام هم نمی‌توان توقع داشت؛ چرا که نظام نمی‌تواند پاسخگوی افکار عمومی باشد.

همین طور است.

به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی، به نظرم بد نیست مردم بدانند دو نفری که شرایط خاصی دارند و به اسم محصور شناخته می‌شوند، از چه امکاناتی محروم هستند؟

یک زمانی هست کسی خود را محروم می‌کند و یک زمانی سیستم و نظام و دستگاه او را محروم می‌کند. این افراد اگر بخواهند مسافرت بروند، تفرج و تفریح داشته باشند، اگر بخواهند سفر زیارتی بروند، اگر بخواهند دکتر و معالجه بروند ممنوعیت ندارد. برخی این سفر ها را رفته‌اند، ولی می‌بینیم یک نفر از این فرصت‌ها استفاده می‌کند و یک نفر از سر لجاجت حاضر نیست، لجبازی و لجاجت است و مقاومت می‌کند.

پس یعنی خودش استفاده نمی‌کند.

بله. در اینجا نمی‌شود نظام را متهم کرد. گشایش‌های زیادی ایجاد شده، ملاقات‌ها متعدد است، رفت‌وآمد بستگان متعدد است، ارتباط با برخی دستگاه‌های ارتباطی فراهم است. امروز رفت‌ و آمدها بیشتر است و فقط اسم حصر روی آن مانده است. برخی اتفاقاً به همین معترض هستند.

در دوران حصر شما با آقای کروبی ۱۴ ساعت بحث دو نفره داشتید؟

بله. حدود ۱۴ ساعت بود.

شنیدیم اولین بار که گشایشی برای ایشان اتفاق افتاده یکی از اسم‌هایی که گفتند می‌خواهم ببینم و با او حرف بزنم شما بودید.

این که ایشان گفتند یا نگفتند را بنده نمی‌دانم، اما با راولی که با آقای کروبی دیدار داشتم، ایشان برای مراسم ختم یکی از بستگان مسئول دفترشان به قم آمده بودند. بعد از آن خواستند منزل آیت‌الله صانعی هم سر بزنند، مردم آمده بودند و ایشان در خانه آیت‌الله صانعی با هجوم جمعیت محصور شده بود. خواستند ایشان را فراری بدهند، جمعیت اجازه نداد و وی را به خانه دیگری بردند. از بعد از ظهر سیل جمعیت خیابان‌های اطراف را پر کرده بود.

در قم؟

بله. من آن روز عازم قم بودم و خواستم سری بزنم. گفتم خوب است با آقای کروبی بحث دو نفره طلبگی خصوصی با هم داشته باشی. گفتند خیلی خوب است و استخاره هم کردم خوب آمد. نزدیک ۱۲ شب تا نزدیک ۴ صبح با هم بحث کردیم و در مجموع من به یک نتیجه رسیدم؛ برخی دیدند مذاکرات بنده و جناب آقای کروبی به جایی می‌رسد، سیاسیونی نمی‌خواستند این اتفاق رخ دهد چون اگر حصر شکسته شود چه بهانه‌ای برای تریبون‌ها دارند تا تحریک احساسات کنند لذا نمی‌خواهند. این حصر کاسبانی دارد که نمی‌خواستند اجازه دهند این اتفاق بیفتد.

کد خبر 392984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.