اعزام ۱۷ هزار نیروی اورژانس به مرزها/استقرار چهار بیمارستان ویژه جهت حوادث بیوتروریسم

رئیس اورژانس کشور ضمن اعلام اعزام ۱۷ هزار نیروی اورژانس به مرزها جهت ارایه خدمات به زائران اربعین حسینی، همچنین از برپایی چهار بیمارستان برای مبارزه با حوادث بیوتروریسم در مرزهای شرقی کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، دکتر پیرحسین کولیوند در مراسم اعزام نیروهای اورژانس به مرزها جهت ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین حسینی، گفت: از سال گذشته که خدمات اربعین به اتمام رسید، جلساتی برای بررسی نقاط قوت و ضعف برگزار و برنامه‌ریزی‌های لازم نیز انجام شد ما از مرزهای شرقی ارائه خدمات را آغاز کردیم و در این میان آنچه که اهمیت دارد، حفظ سلامت هموطنان است.

رییس سازمان اورژانس کشور افزود: ١٧هزار نیروی ماهر اورژانس بدون وقفه در این مدت در مرزهای کشور خدمت‌رسانی می‌کنند؛ ضمن اینکه تعداد قابل توجهی از امدادگران نیز به عراق اعزام می‌شوند همچنین متخصصان مبارزه با بیماری‌ها، پزشکان وغیره نیز به طوری جدی بر مسائل بهداشتی نظارت خواهند داشت.

کولیوند با اشاره به استقرار چهار بیمارستان ویژه جهت حوادث بیوتروریسم در مرزها و با همراهی و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: هشت بیمارستان صحرایی نیز در مرزها برپا شده است همچنین گروه‌های بهداشتی در مرزهای کشور مستقر می‌شوند تا شرایط سلامت زائران را هنگام ورود و خروج ارز مرزها مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: بالگردهای اورژانس نیز در مرزهای غربی و شرقی مستقر هستند و خدمت رسانی می‌کنند. ظرفیت بیمارستان‌های مرزی نیز افزایش یافته و تعداد بسیاری پزشک و پرستار برای ارایه خدمات به پرسنل این بیمارستان‌ها اضافه خواهد شد.

کولیوند با بیان اینکه توصیه اکید وزیر بهداشت این بوده است که با تمام توان به زائران خدمت‌رسانی شود، افزود: ما با تمام وجود خدمات خود را ارائه می‌کنیم و دستگاه‌های دیگر نیز در این مسیر در کنار وزارت بهداشت حضور دارند.

منبع: ایسنا

کد خبر 392386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.