پیشنهاد افزایش اعضای شورای شهر تهران به ۵۱ نفر

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: در پیش‌نویس اصلاح قانون شوراها پیشنهاد داده‌ایم که اعضای شورای شهر کلانشهرها افزایش پیدا کند و به عنوان مثال اعضای شورای شهر تهران به ۵۱ نفر افزایش یابند.

به گزارش ایمنا، مرتضی الویری با اشاره به افزایش تعداد اعضای شورای شهر در کلانشهرها، اظهار کرد: قانون شوراها در سال ۱۳۷۵ به تصویب رسیده است و در گذر زمان با اشکالاتی این قانون مواجه شده و ما در شورای عالی استان‌ها به دنبال اصلاح این قانون هستیم. 

وی افزود: انتخابات آینده شوراهای شهر براساس قانون جدید برگزار می‌شود تا اعضای شوراها تحرک بیشتری داشته باشند و به واسطه افزایش تعداد اعضا، عملکرد بهتری را برای شهر خود به جای بگذارند. 

الویری با بیان اینکه اصلاح قانون شوراهای شهر در حد پیش‌نویس است، گفت: پیشنهاد ما این است که به نسبت جمعیت در کلانشهرهای کشور تعداد اعضاها نیز افزایش یابد به عنوان مثال برای شهر تهران پیشنهاد داده‌ایم که اعضای شورای این شهر به ۵۱ نفر افزایش پیدا کند.  

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: در اصل ۱۰۱ قانون اساسی به جایگاه شورای عالی استان‌ها اشاره کرده‌ است و این شورا باید در حوزه بودجه کشور نیز اظهارنظر داشته باشد و سازمان برنامه و بودجه قبل از اینکه بودجه خود را به دولت ارسال کند باید به شورای عالی استان‌ها برای بررسی کامل بودجه ارسال شود، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است و به همین دلیل نیز نیازمند اصلاح بعضی از مفاد قانون شوراها هستیم. 

کد خبر 390216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.