افزایش ۱۲ تا ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج از اختصاص ۲۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جهت سرویس دهی مدارس در سال جدید تحصیلی خبر داد و گفت: امسال نرخ کرایه سرویس مدارس ۱۲ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایمنا، امیر جمشیدنژاد با اعلام تمهیدات و اقدامات صورت گرفته جهت سرویس‌دهی مدارس اظهار کرد: این سازمان در راستای رسالت کاری خود و همچنین رفاه حال دانش‌آموزان در آستانه سال تحصیلی جدید جلسات مختلفی جهت برنامه‌ریزی مناسب برای سرویس مدارس برگزار کرد.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته ۲۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس در قالب ۱۸ شرکت برای سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید اختصاص یافته است.

جمشیدنژاد افزود: امسال سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی) هم راه‌اندازی شده و رانندگانی که قصد فعالیت به عنوان سرویس مدارس را دارند باید در مرحله نخست در این سامانه ثبت‌نام کنند.

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج تصریح کرد: رانندگان سرویس مدارس باید جهت ثبت‌نام در سامانه سپند مدارکی نظیر گواهی‌نامه، معاینه فنی خودرو، کارت ملی، یک قطعه عکس، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه، بیمه شخص ثالت و کارت ماشین را ارائه کنند.

وی گفت: پس از ثبت‌نام در سامانه سپند صلاحیت و مدارک آن‌ها توسط شرکتی که در آن فعالیت خواهد کرد مورد بررسی می‌گیرد و در صورت تایید، مدارک آن به این سازمان ارائه خواهد شد.

جمشیدنژاد اضافه کرد: کارشناسان این سازمان مدارک راننده را بررسی کرده و در صورت تایید توسط این سازمان خودرو به همراه راننده به سازمان آموزش و پرورش جهت اختصاص سرویس مدارس معرفی خواهد شد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: علاوه بر اتوبوس و مینی‌بوس، آژانس‌های تاکسی تلفنی هم در سرویس‌دهی به مدارس فعال هستند.

وی از افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس خبر داد و اظهار کرد: براساس مصوبات اخذ شده در سال تحصیلی جدید شاهد افزایش ۱۲ الی ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس هستیم.

کد خبر 388741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.