۸۰۰ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از زمان آغاز طرح نسخه نویسی الکترونیک تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نسخه به صورت الکترونیکی برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت از طرف مؤسسات طرف قرارداد صادر شده و توانسته‌ایم در ۲۵۰ بیمارستان رسیدگی الکترونیکی به اسناد را اجرا کنیم.

به گزارش ایمنا به نقل از وبدا، طاهر موهبتی در نشست خبری که در حاشیه نشست هماهنگی و ارزیابی راهبردها و روش‌های اثربخش در خدمت الکترونیک سلامت استان گلستان برگزار شد، افزود: یکی از برنامه‌های سازمان بیمه سلامت این است که تا پایان امسال تعداد بیمارستان‌هایی که اسناد بستری در آنها به صورت الکترونیکی رسیدگی می‌شود ، به ۶۰۵ بیمارستان برسد.

وی درباره اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع الکترونیکی نیز بیان کرد: تعامل سازمان‌های بیمه گر می‌تواند در اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و پزشکی خانواده به عنوان یکی از تکالیف برنامه‌های توسعه کشور بسیار مؤثر باشد. قدر مسلم حضور سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی پزشکی و پزشکان در این مسیر تأثیر زیادی دارد.

موهبتی ادامه داد: در زمینه اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و پزشکی خانواده به جز زیرساخت‌های آی تی به تغییر رفتار و زیرساخت اجتماعی نیاز داریم. در این زمینه رسانه‌ها بسیار مؤثر هستند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: بر اساس قانون، اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده بر عهده وزارت بهداشت است، اما خریدار خدمات سلامت، سازمان‌های بیمه گر هستند. برای اجرای نظام ارجاع باید پرداخت‌ها مطلوب‌تر و به موقع تر باشد تا بخش خصوصی هم با این برنامه‌ها همراهی داشته باشند.

وی درباره نظم در پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در حال حاضر پرداختی سازمان بیمه سلامت به داروخانه‌ها به خرداد ماه ۹۸ رسیده و ۷۰ درصد مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز تا اردیبهشت ماه ۹۸ پرداخت شده است. از سال ۹۷ نیز به طور متوسط دو ماه و نیم بدهی به داروخانه‌ها و سه ماه بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد.

موهبتی گفت: حدود چهار هزار میلیارد تومان بدهی از سال ۹۷ باقی مانده است و تلاش می‌کنیم با تخصیص‌هایی که دولت انجام می‌دهد، این بدهی‌ها را نیز پرداخت کنیم.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در زمینه نظام ارجاع، پرداخت به روز سازمان‌های بیمه گر بسیار مهم است و امیدواریم با کمک دولت و مجلس گام‌های موثری برداریم.

وی درباره تعداد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت و همپوشانی بیمه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه‌ای میان بیمه سلامت و تأمین اجتماعی وجود داشت که دو میلیون همپوشانی حذف شد و در حال حاضر حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار همپوشانی با تأمین اجتماعی به علت وجود بیمه روستاییان است و دفترچه روستاییان هر پنج سال یک بار تعویض می‌شود. در نتیجه سالانه حدود ۵۰۰ هزار رفع همپوشانی دیگر هم انجام می‌شود. البته مهمتر از رفع همپوشانی این است که همپوشانی جدید ایجاد نشود و این کار در حال حاضر در دفاتر پیشخوان انجام می‌شود.

کد خبر 386404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.