آزمون سراسری ترنم وحی در گلپایگان و خوانسار برگزار می‌شود

مدیرعامل مؤسسه کشوری مهد قرآن از برگزاری آزمون سراسری حفظ قرآن کریم (ترنم وحی) در روزهای پایانی هفته جاری در شهرستان گلپایگان و خوانسار خبرداد و گفت: برگزاری این آزمون، زمینه‌ ساز جذب و آموزش قرآن آموزان در سطوح پایین تر است و می‌تواند با تشویق حافظان قرآن کریم بستر جذب مردم را فراهم سازد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سید محمود چاووشی پیش از ظهر امروز شنبه - ۱۹ مرداد ماه - در نشست خبری استاندار اصفهان و رئیس مهد قرآن کریم کشور در خصوص یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قران کریم کشور در گلپایگان و خوانسار، اظهار کرد: مهد قرآن کریم در سال ۷۱ توسط حجت الاسلام فومنی حائری فعالیت خود را آغاز کرد و به روش نوینی در آموزش حفظ و مقاهیم قرآن، در نقاط مختلف تهران پرداخت و سپس به سایر استان ها تسری یافت.

وی افزود: مهد قرآن کریم یکی از بزرگترین موسسات مردمی قرآنی کشوراست که  پس از ۲۷ سال فعالیت، توانسته است در سطوح مختلف و با مخاطبانی از گروه‌های سنی مختلف، همچنین با روش‌های نوین و تشویق‌ حافظان قرآن کریم در ۲۰ استان کشور ۱۴۵ شعبه تاسیس و در مدت فعالیت خود بیش از چهار هزار حافظ کل قرآن کریم تربیت کرده است.

مدیرعامل مؤسسه کشوری مهد قرآن با اشاره به اینکه در اوایل دهه ۷۰ تعداد حافظان کل قرآن بسیار کم بود، گفت: موسسه مهد قرآن کریم توانست موجی برای یادگیری قرآن کریم بین علاقه مندان به این رشته ایجاد کند و بعد از این موسسه، موسسات زیادی نیز در کشور شکل گرفت که همین مسیر را در پیش گرفتند.

چاووشی افزود: رهبر معظم انقلاب پس از چند سال، پیشرفت در تعداد حافظان کل قرآن کریم را ستودند، اما تاکید کردند که تعدادحافظان کل قرآن کریم باید به ۱۰ میلیون نفر برسد، پس به یک حرکت در سطح ملی نیاز دارد تا افراد بیشتری بیش از پیش به این مهم جذب شوند.

وی اضافه کرد: این موسسه مردمی بوده و عموما از کمک خیرین برای امورات خود بهره می‌برد، امید است برگزاری آزمون ترنم وحی نیز زمینه ساز جذب و آموزش قرآن آموزان در سطوح پایین تر باشد، زیرا اگر از حافظان کل که در قله کوه هستند تکریم کنیم، کسانی که در پایین قله هستند انگیزه برای حفظ قرآن می یابند، این مسابقات می‌تواند بستری را ایجاد کند که با تشویق حافظان قرآن کریم، عموم مردم به این مسیر ورود کرده و آن را ادامه دهند.

مدیرعامل مؤسسه کشوری مهد قرآن در ارتباط با جزییات برگزاری آزمون ترنم وحی اظهار کرد: اعضا مهد قرآن کریم آزمون‌های حفظ قرآن در اجزاء مختلف را در استان‌های خود پشت سر گذاشته‌اند و آخرین آزمون این موسسه در یک مراسم کشوری با نام ترنم وحی برگزار می‌شود که در یازدهمین دوره آن ۲۹۶ حافظ کل قرآن در مرحله استانی حضور پیدا کردند و از این تعداد ۱۲۲ نفر به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

چاووشی با بیان اینکه حتی در مسابقات بین المللی قرآن کریم که توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود این تعداد از حافظان کل قران کریم در کنار یکدیگر حضور ندارند، تاکید کرد: این برنامه آزمون است و مسابقه نیست این برنامه در راستای فعالیت آموزشی برگزار می‌شود، در این آزمون هر کس بتواند حد نصاب قبولی را کسب کنند گواهی نامه حفظ قرآن کریم به همراه هدیه دریافت می‌کند، بنابراین این برنامه تشویق خوبی برای سایر افراد است که به حفظ قرآن کریم جذب شوند.

وی افزود: سعی کردیم علاوه بر اینکه حافظان قرآن کریم در این شهرستان حضور پیدا می‌کنند، بتوانیم برای مردم این دو شهرستان نیز برنامه‌هایی داشته باشیم، در برنامه‌های جانبی این آزمون با حضور داوران برجسته کشور که در این مسابقات حضور دارند، به مردم شهر و روستا خدمت گذاری می‌شود.

کد خبر 385409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.