سیل به موزه‌های کشور آسیب نزده است

مدیرکل امور موزه‌ها گفت: سیل و بارندگی‌های اخیر به موزه‌های کشور آسیب نزده است.

به گزارش ایمنا، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها اظهار کرد: با اجرای اقدامات پیشگیرانه بارندگی‌های اخیر و سیل به موزه‌های کشور وارد هیچگونه خسارتی نزده است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم گسترده بارندگی و جاری شدن سیل برای احتیاط برخی مخازن موزه‌ها خالی و یا جا به جا شد تا در صورت نفوذ آب به موزه، آثار تاریخی آسیب نبیند.

کارگر اضافه کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان‌های درگیر سیل با ایجاد سیل بند و با استفاده از گونی‌های شن مانع از نفوذ آب به موزه‌ها شدند. برخی موزه‌ها هم برای جلوگیری از بروز خسارت احتمالی در زمان جاری شدن سیل تعطیل شدند تا امکان اجرای اقدامات پیشگیرانه وجود داشته باشد.

مدیرکل امور موزه‌ها افزود: برخی اماکن تاریخی مانند قلعه فلک‌الافلاک که کاربری موزه‌ای نیز داشتند همچنان تعطیل هستند که به محض انجام امور کارشناسی و تکمیل بررسی‌ها، این موزه‌ها نیز بازگشایی می‌شوند.

وی گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از نفوذ آب و خسارت سیل به موزه‌ها در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و لرستان به طور کامل اجرا شده است و نگهداری و حفاظت از آثار تاریخی در اولویت برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان‌ها و اداره‌کل موزه‌هاست.

کد خبر 373808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.