ساعت فعالیت مراکز ناژوان در نوروز

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: در آستانه نوروز ۲۰۰ قطعه آبزی جدید به آکواریوم و ۳۵۰ قطعه گونه‌های مختلف پرنده به باغ پرندگان ناژوان اضافه شده است.

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: ۲۰۰ قطعه آبزی جدیدی که به آکواریوم ناژوان اضافه شده از نوع کوسه گورخری، جعبه ماهی، خرچنگ آبی غول پیکر، سفره ماهی الکتریکی، هشت پا، ماهی بادکنکی، لابستر دریایی خزنده و ستاره دریایی است.  

وی افزود: در باغ پرندگان ۳۵۰ قطعه پرنده از چندین گونه مختلف از جمله قرقاول (بلژیکی، لیدی، لیمویی و گوش قهوه‌ای)، کبک (کالیفرنیا، سفید)، طاووس (سفید، ابلق، مصری، هندی و سیلور)، قو مشکی و شترمرغ اضافه شده است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به ساعات کار مراکز تفریحی ناژوان در نوروز ۹۸  تصریح کرد: تونل آکواریوم به طول ۳۰ متر دارای۳۰ عدد آکواریوم­ های پنچ الی ۱۰ متری، آکواریوم­‌های لمسی و سیلندر آکواریوم­ های بزرگ و... است؛ در این آکواریوم‌ها گونه‌­های دریایی مختلف آب شور و آب شیرین از نقاط مختلف دنیا جمع‌­آوری و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است؛ گردشگران برای بازدید از تونل آکواریوم می‌توانند از ۹ صبح الی ۲۲ بازدید کنند.

شفیعی با بیان اینکه موزه صدف نیز دارای دو هزار نمونه  از ۸۰۰ گونه مختلف صدف است که از آب‌های سراسر دنیا طی ۲۵ سال متمادی جمع‌آوری شده است، ادامه داد: شهروندان میتوانند از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۲۱ از این مجموعه گردشگری بازید کنند.

وی با بیان اینکه مجموعه منحصر به فرد باغ پرندگان اصفهان به عنوان نخستین باغ پرندگان کشور از نظر فضاسازی به گونه‌ای طراحی شده که علاوه بر تأمین نیازهای زیست‌محیطی پرندگان، مناظر زیبا و دلپذیر را برای بازدید علاقه­ مندان به وجود آورده است، اضافه کرد: در این باغ بیش از ۳۵۰۰ قطعه پرنده از حدود ۲۰۰ گونه مختلف نگهداری می‌ شود،  شهروندان می‌توانند از پرنده‌های زیبای این مکان از ساعت۸:۳۰ صبح  الی۱۸:۳۰ بازدید کنند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با بیان اینکه باغ موزه پروانه‌ها به عنوان یک باغ استوایی بسیار زیبا طراحی شده که در سه نقطه از آن ۴۸ عدد قاب شامل ۲۲۰۰ پروانه زیبا و رنگارنگ به نمایش گذاشته شده است، گفت: شهروندان می‌توانند از ساعت۸:۳۰ صبح الی ۱۹:۳۰ از این مکان دیدن کنند.

وی افزود: در باغ خزندگان ۲۵ ویواریوم بزرگ و ۱۲ ویواریوم کوچک قرار دارد که در آن گونه­‌های مختلف خزندگان سمی، نیمه سمی و غیر سمی از جمله انواع مارها، سوسمارها، تمساح و ... وجود دارند، شهروندان و گردشگران می‌توانند از ساعت۸:۳۰ صبح الی ۲۱ از باغ خزندگان دیدن کنند.

شفیعی با بیان اینکه پارک قایقرانی ناژوان در ایام نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ آماده خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی است، خاطرنشان کرد: شهربازی ناژوان با بیش از ۳۰ مجموعه بازی از جمله کارتینگ، سینما ۵ بعدی، پارک بادی کودکان و بزرگسالان و ... ابتدای ورودی پارک جنگلی ناژوان از ساعت ۹ صبح الی ۲۲  آماده پذیرایی از شهروندان و مسافران است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان در خصوص تله‌سیژ گفت: تله سیژ مشابه تله­‌کابین است که به جای کابین و اطاقک محصور، از یک سری صندلی­ ایمن استفاده می‌­شود، تله­ سیژ ناژوان به طول حدود یک هزار و ۹۲۵ متر (رفت و برگشت ۳ هزار و ۸۵۰ متر) است و شهروندان و مسافران از ساعت ۹ صبح الی غروب آفتاب می‌توانند بر فراز درختان حرکت کنند و از مناظر زیبای این پارک طبیعی لذت ببرند.  

کد خبر 369865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.