• ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • کد خبر: 357535
سرقت احشام

فرمانده انتظامی گلپایگان به دامداران این شهرستان توصیه کرد: هشدارها و توصیه های پلیس را جدی بگیرید تا از وقوع سرقت پیشگیری شود.

به گزارش ایمنا، سرهنگ علی سبحانی اظهار کرد: سرقت از جمله شایع ترین جرایم علیه اموال و مالکیت است که به شدت با امنیت عمومی مردم در ارتباط است و آن را به مخاطره می اندازد.

وی افزود: نظر به اینکه بسیاری از جرایم ارتکابی توسط مجرمان بر اثر غفلت و سهل انگاری مردم صورت می گیرد، لذا توجه به هشدارهای پلیسی نقش موثری در خنثی کردن تحرکات مجرمان دارد.

سرهنگ سبحانی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از سرقت در شهرستان مربوط به سرقت احشام در فصل زمستان است اظهار کرد: در فصول پاییز و زمستان احشام روستائیان به روستاها منتقل می شود که این امر به جهت سرمای شدید هوا در ساعات شب؛ همچنین به دلیل یخبندان و عدم تردد اهالی در کوچه‌ها احتمال سرقت احشام را افزایش می‌دهد.

این مقام مسئول به دامدارن توصیه کرد : دامداران عزیز باید در سرشماری احشام از پلاک داغ و شماره کوب به نام شخص دامدار استفاده کنند. نسبت به تعیین صلاحیت چوپان در نگه داری دام اقدام کنند، از فروش دام به افراد ناشناس و پذیرفتن چک خودداری کنند و نسبت به تقویت روشنایی اطراف محل نگه داری احشام حتما اقدام کنند، از توقف گله احشام در کنار جاده ها و محورهای مواصلاتی خودداری کنند. حتی الامکان نسبت به افزایش تعداد چوپانان و نگهبان احشام اقدام کنند، به تشدید حفاظت فیزیکی محل نگه داری احشام اهمیت دهند و در صورت امکان محل نگهداری دام را به دوربین مدار بسته مجهز کنند و به محض مشاهده خودرو یا افراد غریبه ای که در اطراف و محل نگه داری دام تردد دارند، مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =