طب سنتی

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سایت‌های غیر مجاز در زمینه طب سنتی و داروهای گیاهی دروغین با حساسیت ویژه رصد و با گردانندگان آنها به صورت جدی برخورد می‌شود.

به گزارش ایمنا، غلامرضا اصغری در جمع خبرنگاران در ارومیه افزود: این متخلفان با هماهنگی مسئولان قضایی در سطح کشور با برخورد قانونی مواجه می شوند.

وی اضافه کرد: این سایت ها در بیشتر موارد، ادعاهای دروغینی درخصوص درمان سرطان، تقویت قوای جنسی، درمان ناباروری، لاغری و موضوعات دیگر منتشر می کنند.

رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: مراکز غیر مجاز طب سنتی با تبلیغات اغواکننده و بسیار گرانقیمت، به سلامت مردم آسیب می‌زنند. بر همین اساس، سیاست ما توسعه طب سنتی در چارچوب سیاست ‌های کلی نظام سلامت و جلوگیری از این تخلف ‌ها است.

وی گفت: برخی عطاری ها یا مراکز طب سنتی نیز در کشور وجود دارد که به صورت غیر مجاز یا به صورت مراکز توصیه ای اقدام به درمان مراجعه کنندگان با ساخت ترکیبات چند گیاه دارویی می کنند که این اقدام نیز تخلف است.

اصغری اضافه کرد: با ترویج و استفاده مناسب از طب ایرانی سنتی می توانیم این طب را به برند درمانی کشور در سطح جهان تبدیل کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو بیان کرد: طب ایرانی سنتی مکمل طب رایج است و می تواند بسیاری از بیماری هایی را که به صورت کامل در طب رایج درمان نمی شود، درمان کند.

وی افزود: این سازمان، آمادگی لازم برای گسترش سلامتکده ها در نقاط مختلف کشور با تسهیل شرایط اداری و اعطای تسهیلات مالی به افراد متقاضی را دارد.

اصغری ادامه داد: مرکز طب ایرانی سنتی باید توسط پزشکان متخصص طب سنتی و یا پزشکان عمومی و دارای سابقه درمان راه اندازی شود و تمام مراحل درمان در طب ایرانی سنتی باید استاندارد باشد.

وی گفت: دوره های آموزشی طب ایرانی سنتی باید برای تمامی پزشکان عمومی در کشور برگزار شود تا این طب در بین اعضای جامعه پزشکی رواج یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =