تمایل جدی دولت به واگذاری مدیریت خودروسازان/ ۲ اقدام مهم صنعت برای صرفه‌جویی در مصرف برق

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای‌عالی بورس از تمایل جدی دولت به واگذاری مدیریت در خودروسازها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای عالی بورس، با حضور «احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی، «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، «مجید عشقی» رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، «محمدرضا فرزین» رئیس بانک مرکزی و سایر اعضای این شورا تشکیل شد.

در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت، درباره ظرفیت تولید خودرو در کشور تصریح‌کرد: با توجه به محدودیت‌های ارزی موجود در بخش خودرو، ضمن تلاش برای تشدید کنترل‌ها دراین بخش، سیستم نظارتی پیش اظهاری نیز مستقر شده که بر این اساس، شرکت های خودرو ساز برای دریافت ارز مورد نیاز باید برنامه‌های خود را به طور مشخص به وزارت صمت ارسال کنند.

علی‌آبادی با تاکید بر اینکه این اقدام باعث کاهش تولید در دوره‌ای نسبت به دوره مشابه سال گذشته شد تا شرکت ها بتوانند خودشان را با این موضوع تطبیق دهند، ابراز امیدواری کرد: در ماه‌های تیر و مرداد توان تولید افزایش یابد و تا پایان سال با رشد تولید، از یک میلیون و ۳۳۵ هزار خودرو به یک میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو دست یابیم.

وی گفت: وزارت صمت همچنین تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای افزایش تولید میزان برق گفت: ظرفیت جدید برق کشور به ۲ هزار و ۱۴۴ مگاوات افزایش پیدا کرده که از این میزان یک‌هزار و ۱۴۴ مگاوات آن را بخش صنعت تامین کرده است.

وی با اشاره به پیشنهادهای مطرح شده درباره اقدامات بخش صنعت برای صرفه‌جویی در مصرف برق، بیان‌داشت: بخش صنعت می‌تواند برق حاصل از صرفه‌جویی بخش خانگی را از مردم به قیمت برق صنعتی خریداری کند تا به عنوان یکی از مشوق‌های صرفه جویی در مصرف برق مورد نظر قرار بگیرد.

وزیر صمت افزود: از سوی دیگر تلاش شده تعداد زیادی از موتورهای کولرهای خانگی جایگزین موتورهای جدید شود که در صورت تحقق آن می توان شاهد صرفه جویی حدود ۳۰ درصدی برق در بخش خانگی بود.

کد خبر 770998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.