پیش بینی هواشناسی مشهد و خراسان‌ رضوی؛ هوا ابری می‌شود

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی به تشریح وضعیت آب وهوایی این استان در روزهای پایانی هفته پرداخت.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان، محمد غیوری با بیان اینکه آسمان خراسان رضوی از فردا پنجشنبه ابری می‌شود، اظهار کرد: احتمال وقوع بارش‌های پراکنده نیز در روزهای پایانی هفته جاری دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: گسترش ابرناکی بیشتر در مناطق شمال و شمال غرب خراسان رضوی خواهد بود و بارش‌های پراکنده نیز در ارتفاعات هزار مسجد و غرب استان محتمل است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: همچنین بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، پدیده قالب جوی به خصوص در مناطق بادخیز خراسان رضوی در جنوب شرق و غرب استان، وزش باد و گرد و خاک و گاهی وزش باد شدید است که با کاهش کیفیت هوا و میدان دید در این مناطق در روزهای آینده همراه است.

غیوری تصریح کرد: به لحاظ دمایی نیز هوای گرم همچنان در استان ماندگار خواهد بود و دمای هوا در مناطق گرمسیر به بیش از ۴۰ درجه افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۶ و سرخس با ۴۱ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستان‌های استان بوده‌اند و در همین مدت کلان‌شهر مشهد نوسانات دمایی ۲۱ تا ۳۹ درجه را به ثبت رسانده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: آسمان خراسان رضوی از فردا پنجشنبه ابری می‌شود و احتمال وقوع بارش‌های پراکنده نیز در روزهای پایانی هفته جاری دور از انتظار نخواهد بود.

کد خبر 770992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.