انتقال امتیاز طرح‌های حمایتی مسکن به افراد غیر مشمول ممنوع است

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط به انتقال حق انتفاع اراضی یا اعیان یا امتیاز ثبت نام جز به اشخاص مورد تایید وزارت راه و شهرسازی یعنی ثبت‌نام کنندگان واجد شرایط در سامانه طرح‌های حمایتی تامین مسکن ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از فارس و به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان، ناصر رضایی اظهار کرد: در راستای کاهش التهابات بازار مسکن و به منظور جلوگیری از معاملات سفته بازی واحدهای در حال احداث تمام طرح‌های حمایتی تأمین مسکن همچون اقدام ملی یا نهضت ملی مسکن که مطابق ماده ۷ قانون جهش تولید مسکن به صورت اجاره ۹۹ ساله واگذار می‌شود، متقاضیان این طرح‌ها در قرارداد واگذاری به صورت قید قرارداد و به نحو سلب حق، ملزم می‌شوند تا قبل از تحویل واحد مسکونی یا نصب شمارشگر (کنتور) برق یا اخذ گواهی پایان کار ساختمانی هر کدام که زودتر صورت پذیرفت، از هرگونه انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط به انتقال حق انتفاع اراضی یا اعیان یا امتیاز ثبت نام خودداری کنند.

وی افزود: ثبت رسمی معاملات و وکالت نامه‌های مذکور نیز منوط به استعلام از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر رعایت شروط و قیود فوق است و معاملاتی که بدون رعایت شروط و قیود مذکور در این ماده انجام می‌شود در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نمی‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس تصریح کرد: منظور از اشخاص مورد تأیید وزارت راه و شهرسازی اشخاص واجد شرایط دریافت طرح‌های حمایتی تأمین مسکن است و در صورتی که متقاضی واجد شرایط کافی وجود نداشته باشد وزارت راه و شهرسازی امکان انتقال به سایر افراد را فراهم می‌کند.

رضایی ادامه داد: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی تأمین مسکن در قالب نهضت ملی برای افراد واجد شرایط طبق دستورالعمل‌های مربوطه است اما متأسفانه برخی از سوداگران تحت عنوان خرید امتیاز اقدام به اخلال در شبکه توزیع می‌کنند.

وی اضافه کرد: در همین راستا و نظر به ماده ۱۳ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها، از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تقاضا شد که ترتیبی اتخاذ شود تا مراتب ممنوعیت تنظیم قرارداد و تنظیم سند به تمام ادارات تابعه ثبت اسناد و املاک و اتحادیه‌ها در سراسر استان اطلاع رسانی شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس تاکید کرد: همه انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط به انتقال حق انتفاع اراضی یا اعیان یا امتیاز ثبت‌نام جز به اشخاص مورد تأیید وزارت راه و شهرسازی یعنی ثبت‌نام‌کنندگان واجد شرایط در سامانه طرح‌های حمایتی تأمین مسکن ممنوع است.

کد خبر 770987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.