تأمین برق پایدار مراکز برگزاری کنکور سراسری در کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از آمادگی توزیع برق کرمانشاه در راستای تأمین برق پایدار مراکز برگزاری آزمون سراسری در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، محمد مرادی ظهر امروز _چهارشنبه بیستم تیر_ در جمع خبرنگاران از آمادگی کامل مدیریت توزیع برق در راستای کنترل و نظارت برای استمرار جریان برق پایدار در محل‌های برگزاری کنکور خبر داد و اظهار کرد: گرمای هوا در روزهای اخیر مزید بر افزایش مصرف برق شده به طوری که مصرف برق کشور در چند روز اخیر برای سومین بار از پیک مصرف عبور کرده و به مقدار قابل توجه ۷۷ هزار مگاوات نزدیک شده است.

وی افزود: در پی افزایش مصرف برق استان کرمانشاه مصوبه امروز ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمانشاه روزهای پنجشنبه بیست‌ویکم و بیست‌وهشتم تیر را تعطیل و روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه هفته آینده نیز دو ساعت تعجیل در خروج و دورکاری اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به قرار داشتن در ایام اوج مصرف برق تعطیلی پنجشنبه فردا ادارات استان می‌تواند در این شرایط گرمای هوا به کاهش مصرف کمک کند، چرا که حفظ پایداری شبکه برق اهمیت مضاعف داشته و در این راستا همه نیروهای اجرایی در واحدهای اتفاقات، تعمیرات و گروه‌های مدیریت بحران در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته‌جاری در آماده‌باش کامل قرار دارند.

مرادی اضافه کرد: گروه‌های عملیاتی مزبور در صورت بروز خاموشی ناخواسته در محل‌های برگزاری آزمون به سرعت نسبت به رفع عیب و برق دار کردن محل اقدام می‌کنند.

وی از هم‌استانی‌ها درخواست کرد در روزهای گرم پیش‌رو برای تأمین برق پایدار مراکز آزمون کنکور سراسری، نکات مدیریت مصرف برق اعم از تنظیم کولرهای گازی روی دمای آسایش، استفاده از دور کند کولرهای آبی و پرهیز از استفاده همزمان وسایل برقی را به کار ببندند.

کنکور سراسری روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ تیر در کرمانشاه و ۱۹ حوزه شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

کد خبر 770971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.