آفرین‌واره بین‌المللی فیلم و عکس در زنجان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: آفرین واره بین‌المللی فیلم و عکس به میزبانی زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از زنجان، اصغر حاج‌علی‌اکبری امروز _چهارشنبه بیست‌و کم تیر- در نشست خبری دومین آفرین‌واره بین‌المللی راوی عشق اظهار کرد: استان زنجان در قالب قرارگاه شهید آوینی شش برنامه فرهنگی و هنری را پیش‌بینی کرده که یکی از آن‌ها آفرین‌واره فیلم و عکس راوی عشق است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه قرار بود در سطح ملی برگزار شود، ابراز کرد: با هماهنگی به عمل آمده قرار شد امسال به شکل بین‌المللی برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هدف از این آفرین‌واره را ترویج فرهنگ عاشورایی خواند و گفت: با توجه به اشتهار استان زنجان به پایتخت شور و شعور حسینی، این برنامه یک رویداد ارزش‌آفرین محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه آفرین‌واره از ۲۳ تا ۳۰ تیرماه برگزار می‌شود، عنوان کرد: این رویداد شامل دو بخش فیلم و عکس است که بخش فیلم در دو حوزه مستند و داستانی پیش‌بینی شده است.

حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: بخش عکس نیز در دو قسمت عکاسی حرفه‌ای با دوربین‌های حرفه‌ای و پویش مردمی با تلفن همراه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این آفرین‌واره با محوریت رویدادهای مذهبی است و با دو پایگاه مذهبی زنجان زینبیه و حسینیه شرکت خواهند کرد.

تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری بین‌المللی بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان زنجان منعقد شد.

کد خبر 770970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.