بسته تشویقی شهرداری قم برای مالکان محله دروازه ری

مدیر منطقه یک شهرداری قم گفت: مالکان خیابان شهدای دروازه ری که در یک سال گذشته تغییر مالکیت نداشته‌اند، تا سی‌ویکم تیر می‌توانند از بسته تشویقی طرح تعریض خیابان شهدای دروازه ری برخوردار شوند.

محمد حسین علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در قم اظهار کرد: در راستای طرح تعریض خیابان شهدای دروازه ری بسته‌های تشویقی برای مالکان این منطقه در نظر گرفته شده است.

وی از کاهش ۱۰۰ درصدی عوارض ارزش افزوده خبر داد و افزود: علاوه بر کاهش عوارض فصلی شهرداری قم، ۲۰ درصد از عوارض صدور پروانه احداث بنا نیز کاهش پیدا می‌کند.

مدیر منطقه یک شهرداری قم تصریح کرد: محاسبه تراکم و ضوابط صدور پروانه تجدید بنا بر اساس عرصه قبل از عقب نشینی با دریافت عوارض مازاد تراکم است.

علی اکبری با اشاره به بسته تشویقی مالکان خیابان شهدای دروازه ری خاطرنشان کرد: در این طرح تمام پارکینگ‌های تجاری و یک پارکینگ مسکونی به صورت حذفی اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح مشمول مالکانی است که در یک سال گذشته تغییر مالکیت نداشته‌اند، یادآور شد: مالکانی که از طریق ماده ۸ و ۹ اعمال می‌شود، مشمول این لایحه نمی‌شوند.

مدیر منطقه یک شهرداری قم حداکثر زمان برخورداری از این بسته تشویقی را تا پایان تیر دانست و گفت: تخفیفات اعمال شده در خصوص پیش‌نویس علی‌الحساب برای صدور پروانه تا یکسال اعتبار دارد.

کد خبر 770880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.