۷ ساله‌شدن شورای ششم در گرو تایید شورای نگهبان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به طرح پیشنهاد ۷ ساله‌شدن دوره ششم شوراهای سراسر کشور گفت: شورای عالی استان‌ها در حال بررسی این موضوع است و باید منتظر نظر شورای نگهبان بمانیم تا ببینیم مصوبه مجلس را تأیید خواهد کرد و این مصوبه به قانون تبدیل خواهد شد یا خیر.

محمد نورصالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به طرح پیشنهاد هفت‌ساله شدن دوره ششم شوراهای سراسر کشور در شورای عالی استان‌ها از سوی «مهدی چمران» رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: بر اساس قانون، انتخابات شوراها باید هم‌زمان با ریاست‌جمهوری برگزار شود که آخرین بار سال ۱۴۰۰ ریاست‌جمهوری و شوراها برگزار شد.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری یک سال زودتر برگزار شده است، افزود: انتخابات شوراها باید سال آینده برگزار و شورای هفتم سه‌ساله شود تا دوباره انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری هم‌زمان برگزار شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: طرح پیشنهاد هفت‌ساله شدن شوراها درگذشته مطرح شده است و در شورای دوم نیز اتفاق افتاده، از این‌رو شورای عالی استان‌ها در حال بررسی این موضوع است.

نورصالحی با اشاره به نظر شورای نگهبان در مورد هفت‌ساله شدن شورای ششم خاطرنشان کرد: باید منتظر نظر شورای نگهبان بمانیم تا ببینیم مصوبه مجلس را تأیید خواهد کرد و این مصوبه به قانون تبدیل خواهد شد یا خیر.

کد خبر 770861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.