هفتمین امام جمعه تبریز معرفی شد

حجت‌الاسلام «احمد مطهری اصل» به عنوان نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ شرقی و امام جمعه تبریز منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام «احمد مطهری اصل» متولد ۱۳۴۱ در تبریز است که به عنوان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز منصوب شد.

وی پس از شهادت سومین شهید محراب و ششمین امام جمعه تبریز حضرت آیت الله سید محمدعلی آل هاشم از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) ابتدا به سمت امام جمعه موقت و نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و سپس از تیر ۱۴۰۳ به نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان شرقی و هفتمین امامت جمعه تبریز منصوب شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حکمی حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ احمد مطهّری اصل را به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز منصوب کردند. رهبر انقلاب در این حکم با ابراز تأسف فراوان مجدد از فقدان جة‌الاسلام آل‌هاشم از شیوه سلوک مردمی و خدمتی ایشان تمجید کردند. متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ احمد مطهّری اصل دامت افاضاته با ابراز تأسف فراوان از فقدان امام جمعه‌ی مردمی و پرتلاش و برجسته‌ی تبریز، مرحوم مغفور شهید خدمت، حجة‌الاسلام آل‌هاشم رضوان‌الله‌علیه که بی شک ضایعه‌ای برای مردم آذربایجان است و با تمجید از شیوه‌ی سلوک مردمی و خدمتیِ آن مرحوم، جناب عالی را که از همراهان و همکاران وی بوده و بحمدالله به حُسن اندیشه و عمل شناخته شده‌اید، به نمایندگی خود در آن استان و امامت جمعه‌ی تبریز منصوب می‌کنم. انتظار دارم که جایگاه امامت جمعه برای مردم مؤمن و شجاع و انقلابی تبریز، با خصوصیات ممتاز آنان به گونه‌ی شایسته‌ای همتراز باشد و دانش و اخلاص و همدلی و تبیین، محور تعامل با توده‌های مؤمن و پرشور مردمی بویژه جوانان قرار گیرد، و ارتباط صمیمانه با علمای اعلام و دانشگاهیان و فرزانگان و مجموعه‌های انقلابی و همدردی با ایثارگران و ضعفای جامعه، همواره مدّ نظر باشد. توفیقات شما را از خداوند مسئلت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای ۱۹ تیرماه ۱۴۰۳»

کد خبر 770799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.