ماجرای درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز چه بود؟

با وجود انتشار گسترده شایعه‌ای مبنی بر درگیری در یکی از دسته‌های عزاداری تبریز و کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر در این حادثه، بررسی‌ها حاکی از درگیری افرادی با انگیزه‌های شخصی در حاشیه این مراسم و مصدومیت تنها سه نفر دارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از آذربایجان شرقی، از روز گذشته _دوشنبه هجدهم تیر_ خبری با عنوان «۲۷ کشته و زخمی در حمله قمه به دست‌ها به هیئت عزاداری در خیابان قره آغاج تبریز» در حال انتشار بوده و حتی زمینه را برای موج‌سواری بعضی رسانه‌های خاص با اهداف مشخص فراهم کرده است، اما بر اساس پیگیری‌های اهالی رسانه و طبق اعلام مراجعی همچون فرمانداری تبریز و شورای هیئات مذهبی آذربایجان شرقی با وجود رخ دادن این درگیری، اعداد و ارقام اعلامی در خصوص کشته‌شدگان و مجروحان این حادثه صحت ندارد.

طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط مراجع ذی‌صلاح در این زمینه، در حادثه رخ داده در شب هفدهم تیر در منطقه قره آغاج تبریز و در حاشیه عزاداری یکی از دسته‌های این منطقه، دو گروه از افراد با سوابق مشخص به دلیل اختلافات قبلی و شخصی با یکدیگر درگیر می‌شوند.

برخلاف اخبار منتشر شده که حکایت از کشته شدن دو تن و مجروحیت ۲۵ نفر داشت، در جریان این نزاع تنها سه نفر مصدوم شدند که با دستگیری تعدادی از افراد دخیل در این حادثه، پرونده توسط نیروهای انتظامی و امنیتی در حال رسیدگی است.

دعوا بر سر اختلاف ملکی

یدالله جهان آرا، فرمانده انتظامی شهرستان تبریز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس اظهار کرد: اختلاف ملکی دو خانواده در یکی از محلات تبریز منجر به درگیری فیزیکی و نزاع با چوب و چماق در خیابان شد.

وی افزود: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی دریکی از محلات تبریز مأموران کلانتری ۱۴ میدان جهاد به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مأموران پس از حضور در محل مشاهده می‌کنند که دو خانواده که باهم فامیل هستند بر سر اختلاف ملکی و زمین با همدیگر درگیر شده‌اند و با چوب و چماق به جان هم افتاده‌اند که موجب خسارت جرحی هر دو طرف شده است.

جهان‌آرا اضافه کرد: مأموران با حضور در محل درگیری هر دو طرف را به آرامش دعوت کردند و به کلانتری ارجاع دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز با اعلام اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، از مردم خواست مسائل حقوقی خانوادگی را از طریق قانون پیگیری کنند.

دعوای شخصی ربطی به هیئت عزاداری نداشت

یونس فاتح، فرماندار تبریز نیز در جمع خبرنگاران در خصوص شایعه حمله به دسته عزاداری، اظهار کرد: این مسئله یک دعوای شخصی میان تعدادی از اراذل و اوباش بود و به اشتباه حمله به هیئت عزاداری عنوان شده است.

وی اضافه کرد: همزمانی دعوای شخصی اراذل و اوباش با زمان برگزاری دسته عزاداری باعث شده است تا برخی این دعوای شخصی را حمله به دسته عزاداری بپندارند.

فرماندار تبریز در خصوص آمار کشته‌ها یا مجروحان در این درگیری، خاطرنشان کرد: هیچ کس در این دعوای شخصی کشته نشده است و چند نفر به علت شدت جراحت وارده در بیمارستان بستری شدند.

کد خبر 770563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.