تلاش برای انجام طرح‌های زیباسازی متناسب با هویت شهر اهواز

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز با اشاره به اینکه تلاش می‌شود مبلمان و المان‌های شهری متناسب با هویت شهر اهواز باشد، گفت: سرقت تجهیزات نه‌تنها در اهواز، بلکه در همه‌ شهرها به یک معضل تبدیل شده است، با این حال برای جلوگیری از سرقت تجهیزات در حوزه زیباسازی باید پیشگیری‌های لازم انجام شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از خوزستان سجاد حیدری ظهر امروز _دوشنبه هجدهم تیر_ در نشست خبری با رسانه‌ها، اظهار کرد: اهواز و استان خوزستان دارای توپوگرافی و اقلیم شرایط ویژه خود است، در نتیجه عواملی همچون آسیب رسیدن به المان‌ها و مبلمان شهری و بعضی موارد دیگر که در حوزه سازمان زیباسازی نیست رخ می‌دهد و به این دلیل اهواز با سایر شهرها تفاوت دارد.

وی افزود: سرقت تجهیزات نه‌تنها در اهواز، بلکه در همه شهرها به یک معضل تبدیل شده است، با این حال برای جلوگیری از سرقت تجهیزات در حوزه زیباسازی پیشگیری‌های لازم انجام می‌شود، اما هنوز هم سرقت رخ می‌دهد، به‌عنوان مثال اگر پلی خاموش است، به‌یقین نخستین دلیل آن سرقت چراغ یا کابل‌های آن است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز اضافه کرد: اماکن تاریخی اهواز سرمایه مردم، میراث و قدمت شهر است که علاوه‌بر حراست باید در راستای زیباسازی آن‌ها تلاش شود، با این حال تنها روشنایی و نورپردازی آن‌ها در حوزه سازمان زیباسازی است و پیش از این نورپردازی سیلوی تاریخی اهواز انجام شده است.

حیدری با اشاره به اینکه تلاش می‌شود مبلمان و المان‌های شهری متناسب با هویت شهر اهواز باشد، تصریح کرد: سازمان زیباسازی از طریق فراخوان‌ها و دستورالعمل‌ها اقدام به تولید المان‌های شهری می‌کند، سپس این المان‌ها را به مناطق شهرداری تحویل می‌دهد و بر همین اساس حفظ و حراست از آن‌ها در حوزه کارهای مناطق شهرداری اهواز است با این حال پروژه‌هایی که اجرا می‌شود در ابتدای کار دارای تضمین است که در صورت آسیب دیدن و قصور پیمانکار باید اصلاح شود.

وی گفت: فعالیت دیوارنگاه‌ها، نورپردازی و المان‌ها سه بخش فعالیت سازمان زیباسازی شهرداری اهواز است، علاوه‌بر آن در حوزه طراحی هندسی میادین، فضاسازی شهری و مبلمان شهری نیز اقدام می‌کند، در اهواز نسبت به ۱۰ سال گذشته در حوزه دیوارنگاری به‌لحاظ کمیت و کیفیت ارتقای خیلی خوبی داشتیم، علاوه‌بر آن برای یادواره شهدا تمثال شهدا در شهر نقاشی شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز افزود: نورپردازی‌ها یکی از وظایف اصلی سازمان است که برای میادین، ابنیه تاریخی و پل‌ها به‌طور ویژه انجام و پروژه شهید کجباف بزرگترین پروژه نورپردازی استان است که سال جاری اجرا می‌شود.

کد خبر 770245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
  2 0
  فقط شعار کجای اهواز عملیات انجام دادید؟
 • محسن IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
  1 0
  با سلام و احترام لطفا بفرمایید بجای زیبا سازی بفرمایید خیابان های اهواز آسفالت کنند واقعا مردم خسته شدن این چه وضع اسفناکی هست برای مردم درست کردن جای خجالت داره
 • سید ابراهیم مولی اهواز IR ۰۴:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  4 0
  با سلام شهرستان اهواز در این چند سال مانند یک روستای بزرگ شده است.شاید مقصر اصلی مدیریت شهری از ناحیه شهرداری باشد.. مثلاً منطقه پردیس اهواز با داشتن این همه زمین خالی نه بازار مناسبی دارد نه زمین ورزشی.کوچه های پشت منازل فقط جایگاه فساد است و شهرداری این زمین ها را واگذار نمیکند.و اگر هم چنین کند قیمت را واویلا میزند که کسی قادر به خرید این زمین ها نیست.خیابانها فاقد نور کافیست و خطر برای ساکنان این منطقه در هنگام شب امکان پذیراست.شما اگر راست می‌گوید فضای سبز شهری را درست کنید که این کار را هم انجام داده اید ولی فقط در منطقه کیانپارس اهواز و نیوسایت.وشهرک نفت.چون مردم این منطقه تافته جدا بافته هستند.
 • م IR ۰۶:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  1 2
  زیباسازی به این درختانی میگید که میکارید آب نمی‌دید ویا چند تا چراغ میذاریدنیست برید مثل شهرهای دیگه فکر اساسی کنید اشغال همه جا رو گرفته بوی سوختن زباله نمادی از کلان روستای اهواز در ورودی که نماد زشتی داره چاله چوله های شهر آبگرفتگی وخزابی معابر وساخت بازارچه ها وسط بلوار ها مثل بازارچه کیان و غیره
 • ال محمدی IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  0 0
  چرا شهر به این بزرگی نه جاده خوبی نه آسفالت درستی نه آب و برق منظمی نه فضای سبز و نه نور پردازی و خیلی چیزای دیگه براش نمیزارن
 • احمد IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  0 0
  زباله رو توی بعضی مناطق اهواز جمع نمی‌کنند و مردم مجبور میشن عصرها زباله رو توی خیابان آتش بزنند که تا شب بوی سوختن زباله و پلاستیک مهمان خانه‌های مردم است و کسی کار نمی‌کند
 • مجید محاوی IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  0 0
  سه دهه است ورودی شهر ابرو ریزیه
 • مجید محاوی IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  0 0
  بهارستان و معین زاده خرابه شده
 • محمد IR ۰۰:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
  0 0
  لطفا خیابان ها را درست کنید پدرپدرپدرجلوبندی ماشین ها رو درآورده همش باید جلوبندی تعمییر کنیم.