واکنش بازارها به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری

در واکنش به نتیجه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که روز گذشته برگزار شد بازارها از جمله بورس، ارز و طلا و سکه با تغییرات محسوسی همراه بودند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، در واکنش به نتیجه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که روز گذشته برگزار شد، امروز _شنبه شانزدهم تیر_ بازارها از جمله بورس، ارز و طلا و سکه با تغییرات محسوسی همراه بود.

شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز به روند رشد خود ادامه داد و با رشد ۴۱ هزار واحدی در ساعات اولیه شروع بازار و معاملات به دو میلیون و ۱۴۲ هزار واحد رسید.

همچنین در ادامه روند تغییر بازارها، هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران با کاهش ۷۳ هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید. این در شرایطی است که اونس طلا با افزایش ۲ دلاری به نزدیک مرز ۲۴۰۰ دلار رسیده است. اونس طلا در حال حاضر ۲۳۹۱ دلار قیمت دارد.

اما هر قطعه سکه امامی در بازار با کاهش ۶۳۰ هزار تومانی به قیمت ۴۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید، همچنین نیم‌سکه با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی به قیمت ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی رسیده است. ربع سکه هم ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد.

معاملات بازار ارز تهران امروز در حالی آغاز خواهد شد که قیمت‌ها در جریان معاملات پشت خطی سقوط قابل توجهی را تجربه کردند و کانال‌های کاهشی میزبان قیمت دلار شدند. موضوع مهمی که به عقیده معامله گران ناشی از اثرات هیجانی اعلام نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان است.

معامله‌گران معتقدند جناح کاهشی در واکنش به نتیجه انتخابات در بازار ارز فعال شده است اما نوسان نزولی حاکم بر بازار نشانگر تغییر روند نیست و بازار تنها به این رخداد سیاسی واکنش هیجانی نشان داده است.

کد خبر 769612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.