از تحقق خودکفایی تولید گندم تا افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی در دولت شهید جمهور

ایمنا از بهره‌برداری از ۱۸ پروژه عمرانی تأمین اجتماعی تا پایان سال جاری، تقویت و به‌روزرسانی زیرساخت‌های هواشناسی کشور و بخشی از اقدامات دولت سیزدهم در حوزه کشاورزی مانند تحقق خودکفایی تولید گندم و در حوزه سلامت شامل افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی و برپایی بیش از ۹۰۰ اردوی جهادی در بسته خبر خوب می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، امروز در بسته خبر خوب به سراغ بهره‌برداری از ۱۸ پروژه عمرانی تأمین اجتماعی تا پایان سال جاری می‌رویم، در ادامه نیز در دستور کار قرار گرفتن تقویت و به‌روزرسانی زیرساخت‌های هواشناسی کشور مطرح شده است، همچنین بخشی از اقدامات دولت سیزدهم در حوزه کشاورزی مانند تحقق خودکفایی تولید گندم و در حوزه سلامت و بهداشت عموم افراد جامعه شامل افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی و پوشش بیمه‌ای ۳۳۰ دارو، ارائه ‏‬ ۹۹ خدمت رایگان را برای مادران باردار و برپایی بیش از ۹۰۰ اردوی جهادی از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون نیز از جمله موضوعاتی است که در ادامه جزئیات بیشتر آن بیان شده است.

بهره‌برداری از ۱۸ پروژه عمرانی تأمین‌ اجتماعی تا پایان سال جاری

بهره‌برداری از ۱۸ پروژه عمرانی تأمین اجتماعی تا پایان سال جاری

سیدمرتضی حسینی، معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه سال جاری در سازمان تأمین‌اجتماعی، سال تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی است، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های جدی و راهبردی سال جاری به نتیجه رساندن پروژه‌های عمرانی سازمان و فراهم شدن بسترهای لازم برای توسعه خدمات است و تمام واحدهای درگیر و مرتبط با موضوع پروژه‌های عمرانی باید کمک و تسهیل کنند تا پروژه‌های عمرانی هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

وی افزود: پیش از این برای اتمام و بهره‌برداری از ۱۵ پروژه عمرانی در حوزه معاونت برنامه‌ریزی و فنی و مهندسی سازمان جمع‌بندی کرده بودیم و بنا بود این ۱۵ پروژه به طور قطعی در برنامه افتتاح سال جاری قرار داشته باشند که اکنون سه پروژه دیگر نیز به این تعداد اضافه شده و بنا است که حداقل ۱۸ پروژه در سال جاری به بهره‌برداری برسند.

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: پنج پروژه دیگر هم داریم که قرار بوده تا اوایل سال آینده افتتاح شوند، اما باید در ۹ ماه باقی مانده از سال برنامه‌ریزی و تلاش کنیم تا پنج پروژه دیگر هم در سال جاری افتتاح شود و مورد استفاده بیمه‌شدگان و بازنشستگان قرار گیرند.

از تحقق خودکفایی تولید گندم تا افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی در دولت شهید جمهور

تقویت و به‌روزرسانی زیرساخت‌های هواشناسی در دستور کار است

سحر تاج‌بخش مسلمان، رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بخشی از درآمدهای سازمان با حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی و پیگیری‌های مداوم و مستمر سازمان در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اختصاصی شد، اظهار کرد: حمایت‌های دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در تحقق این خواسته بحق سازمان هواشناسی نقش کلیدی داشته است.

وی افزود: در بعضی سال‌های میانی دهه ۹۰ میزان جذب اعتبارات عمومی سازمان صفر بود، اما طی چهار تا پنج سال اخیر این شرایط تکرار نشده است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه تأمین بسیاری از تجهیزات هواشناسی به صورت ارزی انجام می‌شود، ادامه داد: به‌رغم افزایش اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان در سال ۱۴۰۳، همچنان نیازمند جهش جدی اعتبارات سازمان برای تأمین بهینه تجهیزات در سطح رقابتی منطقه هستیم و شرایط فعلی کفایت اهداف منطقه‌ای را نمی‌کند.

تاج بخش مسلمان خاطرنشان کرد: شرایط تغییر اقلیم و افزایش رخدادهای شدید آب و هوایی از یک سو و کمبودهای بلندمدت توسعه شبکه ایستگاه‌های هواشناسی از سوی دیگر سبب شده تا تقویت و به‌روزرسانی زیرساخت‌های هواشناسی بیش از پیش در دستور کار باشد.

تحقق خودکفایی تولید گندم در دولت سیزدهم

تحقق خودکفایی تولید گندم در دولت سیزدهم / ‏‬ کشاورزان بقایای گیاهی را آتش نزنند

سهراب سهرابی، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی در خصوص وضعیت تولید مزارع گندم اظهار کرد: توجه به رعایت اصول فنی شامل استفاده از بذور اصلاح شده، مصرف متعادل کودهای شیمایی، مدیریت آفات و علف‌های هرز موجب روند ارتقای تولید و کیفیت گندم در سال جاری شده است.

وی با بیان اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته گندم‌های کیفی تولید می‌شود، افزود: گزارش‌های ارسالی از استان‌ها نشان می‌دهد که شاخص‌های کیفی گندم تولیدی کشور رو به ارتقا است.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی به کشاورزان توصیه کرد: در زمان برداشت محصول از کمباین‌های دارای معاینه فنی و در زمان حمل گندم از کامیون‌های درزگیری شده برای جلوگیری از ریزش گندم، استفاده کنند که این امر در میزان فروش و خرید گندم کشور مؤثر است.

سهرابی آتش زدن مزارع گندم را برای کشاورزان مضر دانست و گفت: کشاورزان از آتش زدن بقایای گیاهی در مزارع خودداری کنند، زیرا این کار علاوه بر آلودگی محیط زیستی و خاک، باعث از بین رفتن جانداران مفید می‌شود که در نهایت علاوه بر خالی شدن خاک از مواد مغذی و غنی، فرسایش خاک و سرایت آتش از مزارع به مراتع و جنگل‌ها را منجر خواهد شد.

افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی و پوشش بیمه‌ای ۳۳۰ دارو در دولت شهید جمهور

افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی و پوشش بیمه‌ای ۳۳۰ دارو در دولت شهید جمهور / ارائه ‏‬ ۹۹ خدمت رایگان را برای مادران باردار در دولت شهید جمهور

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت اظهار کرد: در دولت شهید آیت‌الله رئیسی اقدامات بزرگ و ماندگاری در حوزه سلامت انجام شد و در دولت شهید جمهور، بهداشت و پیشگیری را اساس کار خود قرار دادیم.

وی با اشاره به افتتاح ۳۱۶۴ پروژه بهداشتی از خانه‌های بهداشت، مراکز جامع سلامت و پایگاه مراقبان سلامت در مرزها در این دولت افزود: از مجموع این تعداد ۷۰ درصد آن یعنی حدود ۶۳۰ هزار متر مربع در مناطق محروم و حدود ۳۰ درصد آن در سایر مناطق بوده است، بنابراین اولویت ما مناطق محروم بوده است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه برای توسعه شبکه بهداشتی، طرح سلامت خانواده را اجرایی کردیم، گفت: معتقدیم اگر سلامت خانواده ارتقا بخشیده شود سلامت جامعه نیز ارتقا می‌یابد، بنابراین برای هر ایرانی پرونده سلامت و مراقب سلامت ایجاد کردیم و به ۴۰۰ هزار نفر به صورت داوطلبانه آموزش دادیم.

عین‌اللهی تاکید کرد: طرح پویش ملی سلامت برای غربالگری بیماری‌های دیابت و پرفشاری خون در دی برگزار شد و حدود ۴۶ میلیون نفر در کشور در این پویش شرکت کردند.

وی گفت: دولت شهید جمهور ۹۹ خدمت رایگان را برای مادران باردار با هدف ترویج سبک زندگی سالم، باروری سالم، فرزندآوری به‌موقع و جوانی جمعیت ارائه داده است.

وزیر بهداشت بیان کرد: خانواده الگویی موفق در حفظ و ارتقای سلامت جامعه با محور زنان معرفی شد، چراکه مادران بیشترین نقش را در حفظ و مراقبت از سلامت خانواده‌ها ایفا می‌کنند.

عین‌اللهی با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در دولت سیزدهم افزایش یافت، تصریح کرد: ۱۷ هزار تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شد که معادل ۱۵ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور است.

وی افزود: با تلاش دانشمندان جوان و تولید واکسن، شش نوع واکسن تولید شده است و در دوران شیوع ویروس کرونا، روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن و بیش از هشت میلیون دز واکسن کرونا در هفته تزریق شد که به نوعی ثبت یک رکورد محسوب می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: حدود ۳۳۰ قلم دارو که پیش از این تحت پوشش بیمه نبودند، در دولت سیزدهم تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتند.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم موفق به ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا با تزریق یک میلیون و ۶۰۰ هزار دز در روز شد که به گفته مسئولان امر این رکورد جز با کمک رسانه‌ها از طریق تشویق و ترغیب مردم ممکن نبود.

وی گفت: تا پیش از آغاز به کار دولت مردمی، حدود ۱۹ میلیون دز واکسن کرونا به ایران تعلق گرفته بود و کرونا روزانه بیش از ۷۰۰ نفر قربانی می‌گرفت و با اختصاص منابع مالی حدود ۱۶۰ میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شد.

برپایی بیش از ۹۰۰ اردوی جهادی از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون

برپایی بیش از ۹۰۰ اردوی جهادی از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون

سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بازدید از بیمارستان صحرایی جهادی شهدای سلامت در بخش قادرآباد اظهار کرد: هدف از برپایی بیمارستان‌های صحرایی و اردوهای جهادی را خدمت به مردم، به ویژه در مناطق کم برخوردار است.

وی افزود: از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون، سه بیمارستان صحرایی و بیش از ۹۰۰ اردوی جهادی برگزار شده که با تمهیدات صورت گرفته، در پاسداشت یاد و خاطره ۱۵ هزار شهید استان فارس و سیدالشهدای خدمت شهید آیت‌الله رئیسی، ۴۰۰ اردوی جهادی دیگر تا پایان سال برپا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: بیمارستان صحرایی بخش قادرآباد با حضور ۲۰۰ پزشک فوق تخصص، متخصص و عمومی، همچنین نیروهای پیراپزشک و جهادی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر نهادها و به همت بسیج جامعه پزشکی استان، در راستای ارائه خدمات به مناطق کم برخوردار برپا شده است.

حسینی در این برنامه از بخش‌های مختلف بیمارستان صحرایی بخش قادرآباد مانند اتاق عمل سیار، اورژانس ۱۱۵، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، چشم‌پزشکی و دندان پزشکی بازدید کرد و در گفت‌وگو با پزشکان جهادی این بیمارستان، وضعیت بیماران را از لحاظ وضعیت بالینی و نوع بیماری جویا شد.

وی خاطر نشان کرد: تمامی خدمات بیمارستان صحرایی بخش قادرآباد به صورت رایگان به مردم منطقه ارائه می‌شود.

کد خبر 765042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.