فرهنگ تمدنی ایران اسلامی باید به عنوان الگو به جهان صادر شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: امید است که بتوان فرهنگ تمدنی ایران اسلامی را به عنوان الگوی مورد نیاز دنیا به جهان صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، انسیه خزعلی در افتتاح رویداد خانواده و فرهنگ عامه که با حضور معلمان و دبیران برگزار شد، اظهار کرد: کارهای بزرگی در سطح ملی و بین المللی از آیت الله شهید رئیسی به یادگار مانده است، که اثرات بعضی از این اقدامات در دراز مدت مشخص خواهد شد که یکی از این امور مسئله اهمیت خانواده است.

وی افزود: جنبش تعهد خانواده فطری و زدودن انواع انحرافی خانواده از مسائلی بود که توسط رئیس جمهور شهید در سازمان ملل مطرح شد و در سند تحول محوریت دارد و برای اولین بار اعتبارات ویژه‌ای در سفرهای استانی برای مسائل زنان و خانواده مصوب شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تصریح کرد: ماموریت‌هایی که در سند تحول و به صورت ویژه با تاکید رئیس جمهور به معاونت سپرده شده بود، بازسازی فرهنگ و جلوگیری از نفوذ فرهنگی و ارتقای فرهنگ خانواده بود که در اولویت طرح‌های معاونت قرار گرفت.

خزعلی گفت: طرح زندگی و بالندگی، زیست عفیفانه و طرح گسترش فرهنگ عامه در خانواده از گروه‌های نه‌گانه فرهنگ رسانه، مد و لباس، تربیت، موفقیت، فرهنگ ناملموس است که با هدف ارتقای فرهنگ خانواده و ایجاد فرهنگ تمدنی در حال اجرایی شدن است؛ امید است که بتوان فرهنگ تمدنی ایران اسلامی را به عنوان الگوی مورد نیاز دنیا به جهان صادر کرد.

وی ضرورت داشتن چشم‌انداز و آینده روشن برای ایران اسلامی را آموزش فرهنگ از مهدکودک و ابتدایی دانست و افزود: سلامت و فرهنگ تغذیه که می‌تواند باعث افزایش ضریب هوشی، کاهش ناباروری و کاهش ابتلاء به امراض نوظهور باشد باید با همیاری کودکان و فرزندان در خانواده‌ها نهادینه شود.

کد خبر 764908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.