۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۱
هوای اصفهان خنک‌ می‌شود

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به صدور هشدار زرد از شکل‌گیری جریانات همرفتی به صورت رگبار محلی، رعدوبرق و وزش باد لحظه‌ای، گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید در مناطق مستعد استان خبر داد.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر شکل‌گیری جریانات همرفتی به صورت رگبار محلی، رعدوبرق و وزش باد لحظه‌ای در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطقی از نیمه غربی و جنوبی استان طی امروز تا فردا همراه است.

وی افزود: از روز گذشته تا اوایل هفته آینده در نیمه شرقی، شمالی و مرکزی استان، شرایط وزش باد به نسبت شدید تا شدید و تندباد لحظه‌ای در ساعات بعدازظهر مهیا است که با گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید مورد انتظار است.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره صدور هشدار زرد با ورود و فعالیت سامانه باد، گردوخاک و کاهش دید در استان، تصریح کرد: فعالیت این سامانه از بعدازظهر امروز آغاز می‌شود و تا پیش از ظهر جمعه یکم تیر تداوم دارد.

وی ادامه داد: این سامانه در نواحی مستعد با خیزش گردوخاک، باد و گردوخاک، کاهش دید و در نیمه شرقی استان احتمال شکل‌گیری طوفان لحظه‌ای همراه با گردوخاک محلی مورد انتظار است.

امینی افزود: طی این مدت مناطق شمال شرقی، مرکزی و جنوب استان و شهرستان‌های انارک، چوپانان، خوروبیابانک، برخوار (دولت‌آباد)، شهرضا، فرودگاه اصفهان، کبوترآباد، کوهپایه، لنجان (زرین‌شهر)، مبارکه، مهاباد، نجف‌آباد و نائین، ورزنه، اردستان و اصفهان تحت تأثیر فعالیت سامانه مذکور است.

وی با اشاره به کاهش شعاع دید و احتمال اختلال در تردد به واسطه کاهش دید در نیمه شرقی استان، را از مخاطرات این سامانه عنوان کرد و گفت: اجتناب از حضور در فضای باز به ویژه گروه‌های حساس، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک و مستحکم کردن سازه‌های موقت در شرق و شمال استان توصیه می‌شود.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان یک تا دو درجه کاهش خواهد داشت، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۳۷ درجه سانتی‌گراد و کمینه آن بامداد فردا به ۱۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وی با بیان اینکه امروز دمای هوا در چهار شهرستان اصفهان بر مرز ۴۰ درجه سانتی‌گراد ثبت شده است، خاطرنشان کرد: چوپانان با دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد و بویین میاندشت با کمینه دمای ۷ درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان هستند.

کد خبر 764701

برچسب‌ها