جایزه ۵ درصدی برای مودیان مالیاتی خوش‌حساب

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، شرایط برخورداری از جایزه پنج درصدی برای مودیان خوش‌حساب مالیاتی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از سازمان امور مالیاتی، سیدمحمدهادی سبحانیان در بخشنامه‌ای شرایط برخورداری از جایزه پنج درصدی برای مودیان خوش‌حساب مالیاتی را اعلام کرد.

طبق این بخشنامه یکی از شرایط لازم برای برخورداری از جایزه خوش حسابی، ارائه دفاتر، ترازنامه، حساب سود و زیان و مدارک طی سه سال متوالی توسط مودیانی است که به موجب قانون مکلف به نگهداری دفاتر، ترازنامه، حساب سود و زیان بوده یا اقدام به انجام تکالیف صاحبان مشاغل گروه نخست می‌کنند.

همچنین مودیانی که بعضی هزینه‌های آنان پذیرفته نشده یا مورد رسیدگی مجدد قرار گرفته است، مشمول جایزه خوش‌حسابی قرار می‌گیرند و اگر مودی در یک منبع مالیاتی جرایمی داشته و آن را پرداخته نکرده باشد، می‌تواند در سایر منابع «پرونده» مالیاتی خود از تسهیلات جایزه خوش‌حسابی برخوردار شود.

در این بخشنامه با تاکید بر اینکه کتمان درآمد مودی مانع بهره‌مندی از جایزه خوش‌حسابی خواهد شد، آمده است: در مواردی که پس از اعطای خوش‌حسابی کتمان درآمد مودی محرز شود، علاوه بر مطالبه مالیاتی کتمان‌شده، جایزه اعطاشده نیز از طریق برگ تشخیص مطالبه خواهد شد.

برای مودیانی که سال مالی آن‌ها با سال شمسی مطابقت ندارد، مالیات هر سال باید در سال مالی تسلیم اظهارنامه پرداخت شود.

کد خبر 764675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.