جزئیات عفو بیش از ۲۶۰۰ محکوم به مناسبت عید قربان و غدیر

معاون قضائی قوه قضائیه با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای عفو، تخفیف و تبدیل مجازات ۲۶۵۴ نفر از محکومان محاکم گفت: در این مرحله ۱۸۲ نفر از محکومان مشمول عفو از محکومان زن، ۳۰ نفر اتباع بیگانه و ۵۳ نفر محکومان امنیتی هستند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین صادق رحیمی درباره جزئیات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی از سوی مقام معظم رهبری که به مناسبت سعید قربان و غدیر انجام شد، اظهار کرد: در این مرحله اسامی ۲۶۵۴ نفر که شرایط استحقاق عفو و تخفیف مجازات را داشتند و پرونده آن‌ها در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شده بود، با تأیید ریاست قوه قضائیه به محضر مقام معظم رهبری اعلام و در نهایت عفو آن‌ها مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

وی افزود: از مجموع ۲۶۵۴ نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات در این مرحله ۲۵۴۷ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، ۵۵ نفر از محکومان سازمان قضائی نیروهای مسلح و ۵۲ نفر مربوط به محکومان سازمان تعزیرات حکومتی است.

معاون قضائی قوه قضائیه بیان کرد: از ۲۵۴۷ نفر محکومان محاکم عمومی و انقلاب که مشمول عفو و تخفیف مجازات شده‌اند، ۱۰۳۸ نفر مشمول عفو منتهی به آزادی و مختومه شدن پرونده و۱۶۱۶ نفر باقی‌مانده مشمول تخفیف مجازات شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی در رابطه با محکومان دادگستری‌ها که مشمول عفو رهبری شده‌اند، گفت: ۲۹ نفر از افرادی که در این دوره مشمول عفو شده‌اند، مجازات قطعی آن‌ها اعدام بود که با تخفیف، مجازات آن‌ها به حبس تغییر کرده است.

وی بیان کرد: ۱۷ نفر از افراد مشمول عفو نیز محکومان ماده ۲۰ هستند، محکومان ماده ۲۰ افرادی هستند که شرایط اولیه عفو را نداشته‌اند و رئیس قوه قضائیه با لحاظ احراز جهات تخفیف و ارفاق، راسا عفو آن‌ها را درخواست کرده است، در این مرحله ۱۸۲ نفر از محکومان مشمول عفو از محکومان زن، ۳۰ نفر اتباع بیگانه، ۵۳ نفر محکومان امنیتی و ۶ نفر زیر ۱۸ سال هستند.

کد خبر 763794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.