زائران سرزمین وحی با قرائت قطعنامه حج ۱۴۰۳، هم‌پیمان شدند

زائران ایرانی در قطعنامه مراسم «برائت از مشرکین» که همچون سال‌های گذشته در صحرای عرفات برگزار شد، با توجه به نسل‌کشی و جنایات رژیم صهیونیستی، به‌خصوص در سرزمین خونین غزه و رفح، قطع هرگونه رابطه کشورها با این رژیم سفاک و اخراج آن‌ها از تمام سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، زائران ایرانی بیت‌الله‌ الحرام امروز _شنبه بیست‌وششم خرداد_ هم‌زمان با آغاز مناسک حج و حضور زائران در صحرای عرفات، همچون سال‌های گذشته مراسم برائت از مشرکین را برگزار می‌کنند و نماینده ولی فقیه در حج و زیارت حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نیز پیام رهبر معظم انقلاب را قرائت کرد.

سال جاری با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب به «حج برائت» زائران در حالی که پرچم فلسطین در دست داشتند، جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه را محکوم کردند و فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند؛ زائران سرزمین وحی با شرکت در مراسم برائت از مشرکین، با قطعنامه حج امسال هم‌پیمان شدند.

در این قطعنامه که در مراسم برائت از مشرکین خوانده شد، با گرامیداشت یاد شهدای راه انقلاب و خدمت و تاکید بر اینکه برائت سال جاری باید فراتر از موسم و میقات حج در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین در همه جای جهان ادامه یابد و فراتر از حج‌گزاران به آحاد مردم تسری پیدا کند، آمده است:

«شکر و سپاس خداوند متعال را که توفیق حضور در سرزمین وحی را به ما عنایت فرمود و از میان خیل مشتاقان، امسال ما را برای برگزاری حج ابراهیمی و ورود به سرزمین مقدس عرفات برگزید.

با تاسی و پیروی از سیره ابراهیم خلیل الرحمن و رسول اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) در صحرای عرفات، ضمن اعتقاد و ایمان راسخ نسبت به اسلام ناب محمدی و تجدید پیمان با اندیشه‌های والای بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی امام (ره) و مقام معظم رهبری، مواضع اصولی خود را اعلام می‌داریم:

۱. ما حجاج بیت‌الله‌الحرام نسبت به رویکرد تهاجم فرهنگی نظام سلطه جهانی که در صدد از بین بردن ارزش‌های اخلاقی و سست کردن بنیان‌های اعتقادات الهی به‌خصوص در بین جوانان و خانواده‌هاست اعلام خطر کرده و با شناخت بصیرت کامل بر ضرورت پایبندی به معارف عقلانی و معنوی قرآن کریم و اهل بیت (ع) تاکید می‌کنیم.

۲- ما حجاج شرکت‌کننده در مراسم برائت از مشرکین ضمن اعتقاد و اهتمام بر وحدت جهان اسلام حول آموزه‌های هدایتگر قرآن کریم از سیاست‌های استکباری آمریکا و رژیم منحوس و کودک‌کش صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان و تضعیف امت اسلامی برائت و انزجار خود را اعلام می‌داریم.

۳- ما حجاج بیت‌الله‌الحرام مسئله فلسطین را مسئله اصلی و محوری جهان اسلام می‌دانیم و معتقدیم تنها راه آزادی قدس شریف و تشکیل حکومت فلسطین از بحر تا نهر مقاومت مردم شریف، مظلوم و قهرمان فلسطین و حمایت همه جانبه تمام امت اسلامی از آنهاست. با توجه به نسل‌کشی و جنایات ددمنشانه رژیم پلید صهیونیستی، مخصوصاً در سرزمین خونین غزه و رفح، قطع هر گونه رابطه کشورها با این رژیم سفاک و اخراج آن‌ها از کلیه سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را خواهانیم.

۴- ما حج‌گزاران، همگام با ملت غیور و سرافراز ایران اسلامی، با شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به توصیه‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب برای انتخاب رئیس جمهوری با معیارهای فرد اصلح، با عزمی راسخ و قدم‌هایی استوار، به وظیفه شرعی و ملی خود برای فتح قله‌های دانش پیشرفت و تعالی کشور پیروان حضرت ولی عصر (عج) عمل خواهیم کرد.»

کد خبر 763296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.