هشدار مدیریت بحران به مردم / جو پایتخت همچنان ناپایدار است

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص ناپایداری جو در پایتخت هشدار داد و گفت: به مردم توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی را اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر امروز_ جمعه بیست‌وپنجم خردادماه_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی روز گذشته و به دنبال هشدارهای اعلامی از سوی سازمان هواشناسی و اداره کل مدیریت بحران و توصیه‌های لازم در خصوص تقویت ناپایداری‌های جوی، شاهد بروز برخی حوادث از قبیل شکستن درخت، قطعی در کابل‌های برق، سقوط اجسام مثل برخی سنگ نماها از ارتفاع و دیگر موارد بودیم.

وی افزود: با توجه به هشدار نارنجی صادر شده طی روز گذشته مبنی بر تقویت ناپایداری‌های جوی، توصیه اکید مدیریت بحران به مردم این است که تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از بروز خسارت را پیش بینی کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: در این راستا باید اقداماتی مانند محکم کردن سازه‌های سست، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره و اجتناب از تردد کنار درختان کهنسال انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ناپایداری جوی از بعد از ظهر دیروز_ پنج شنبه بیست و چهارم خردادماه_ آغاز و تا فردا_شنبه بیست‌وششم خردادماه_ تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: از مردم استان به ویژه ساکنان نیمه جنوبی و برخی مناطق غربی، شهریار و ملارد درخواست می‌کنم ضمن اجتناب از قرار گرفتن در لبه پرتگاه و پشت‌بام با توجه به مخاطره‌ آمیز بودن شرایط جوی از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودها نیز خودداری کنند.

یزدی مهر خاطرنشان کرد: در مدت زمان هشدارهای صادر شده به خصوص در مواقع احتمال بروز طوفان توصیه مدیریت بحران این است که در انجام امور عمرانی احتیاط لازم انجام شود.

کد خبر 763106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.