صعود ناهید کیانی و آرین سلیمی در رنکینگ المپیکی تکواندو

رنکینگ جدید المپیکی تکواندوکاران جهان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی را در ماه ژوئن منتشر کرد که ثبت امتیازات مسابقات بین‌المللی از جمله قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ و رقابت‌های آزاد آنکارا موجب صعود تکواندوکاران کشورمان شد و المپین‌ها با تغییر جایگاه خود در رده‌بندی مواجه شدند.

در نهایت با پایان رقابت‌های بین‌المللی ماه می، کسب امتیاز برای ارتقای جایگاه در رنکینگ سیستم برای المپین‌های جهان پیش از المپیک پاریس تمام شد تا جایگاه هر تکواندوکار در سیدبندی المپیک تا حد بالایی مشخص شود.

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت‌زاده، چهره المپیکی ایران با ۲۴۰.۳۹ امتیاز در رده دهم ایستاده است. سوگند شیری با کسب ۱۳۱.۱۰ امتیاز در رده سی‌وسوم قرار دارد. سعیده نصیری نیز با کسب مدال برنز قهرمانی آسیا و ۱۳ پله صعود و کسب ۹۹.۰۲ امتیاز در رده ۴۹ قرار دارد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، ناهید کیانی دختر المپیکی ایران با کسب نقره تورنمنت آزاد آنکارا و ارتقای امتیازاتش به ۴۳۵.۷۷ امتیاز، با یک پله صعود در جایگاه دوم جای گرفت.

در وزن ۶۷- کیلوگرم ملیکا میرحسینی با ۹ پله صعود و کسب ۱۱۷.۰۹ امتیاز و کسب نقره قهرمانی آسیای آسیا در رده ۳۹ ایستاد. ساغر مرادی با کسب ۹۶.۱۶ امتیاز در رتبه ۵۰ قرار گرفت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، زهرا پوراسماعیل نیز با ۶۳.۱۴ امتیاز در رتبه ۵۴ رنکینگ المپیکی قرار دارد.

در وزن ۵۸- کیلوگرم گروه آقایان، مهدی حاجی‌موسائی، قهرمان آسیا در سال ۲۰۲۴ با جمع امتیازات ۳۶۱.۸۲ امتیاز و بدون تغییر در رده ششم رده‌بندی ایستاد. در همین وزن ابوالفضل زندی، برنزی قهرمانی آسیا در ویتنام، با کسب ۲۲۹.۷۷ امتیاز و یک پله صعود در جایگاه دوازدهم جهان قرار گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی، دارنده برنز آسیا ۲۰۲۴ با ۲۰۹.۵۰ امتیاز و سه پله صعود در رده سیزدهم ایستاده است. رضا کلهر با وجود دوری از میادین در جایگاه ۵۲ جهان قرار دارد.

در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری، مرد المپیکی ایران با ۲۶۰.۱۵ امتیاز و بدون تغییر در رده نهم ایستاد؛ میرهاشم حسینی با کسب ۱۳۱.۲۵ امتیاز در رده بیست‌وپنجم جای دارد. علی خوش‌روش با کسب نقره آسیا ۲۰۲۴ جهش خوبی در جدول داشت و با ۷۸ پله صعود در رده ۹۰ جهان قرار گرفت.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم، آرین سلیمی دیگر المپین طلایی ایران در قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ با ۲۲۵.۵۶ امتیاز و چهار پله صعود در رده هفدهم جای گرفت.

کد خبر 762418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.