ساعات کاری ادارات در کردستان تغییر یافت

دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کردستان اعلام کرد: به منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی در فصل گرما، تغییرات جدیدی در ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و نهادهای عمومی و شرکت‌های دولتی استان کردستان اعمال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کردستان، دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کردستان طی نامه‌ای، مفاد تغییر شروع کار ادارات را در فصل گرما به شرح ذیل تشریح کرد:

مدیران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها و بانک‌های استان کردستان، احتراماً به اطلاع می‌رساند در اجرای بند چهارم تصویب‌نامه شماره ۲۴۳۱۸۷/ ت ۶۱۰۱۱ ه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ هیئت محترم وزیران و به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی (به استثنا واحدهای عملیاتی، خدمات‌رسان، آموزشی، بهداشتی و…) از پانزدهم خردادماه تا پانزدهم شهریور سال جاری، از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ اعلام می‌شود.

بدیهی است تمام دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند از یک ساعت قبل از خاتمه کار، سیستم‌های سرمایشی را خاموش نمایند.

از مدیران دستگاه‌های مشمول انتظار می‌رود تا برای رعایت ساعات کاری، دورکاری را برای کارکنان به صورت هفتگی با رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری تعریف نمایند.

یادآور می‌شود که بر اساس تصمیمات کارگروه مدیریت انرژی استان، کلیه دستگاه‌های اجرایی که دارای ژنراتور برق هستند، در طول روز موظف به استفاده از آن‌ها می‌باشند.

شروع و پایان کار قضات و کارکنان مراکز قضائی و دادگستری‌های مرکز استان و شهرستان‌ها بر اساس روال تعریف شده و با نظر رئیس کل محترم دادگستری استان خواهد بود.

مسئولان مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها کماکان بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از قبل در خصوص امتحانات دانش‌آموزان و پایان ترم دانشجویان اقدام خواهند کرد.

این تغییرات در راستای کاهش مصرف انرژی و بهینه‌سازی منابع در دوران اوج مصرف تابستانی اجرا می‌شود و همکاری تمامی بخش‌های مرتبط برای اجرای موفقیت‌آمیز این تصمیمات ضروری است.

کد خبر 759706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.