۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۳
تعطیلی شنبه‌ها منتفی شد؟

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود با تعطیلی شنبه‌ها موافقت نکرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، هیئت عالی نظارت به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس هیئت عالی نظارت و با حضور اکثر اعضا، وزرای کشور، امور اقتصادی و دارایی، رؤسای سازمان امور اداری و استخدامی، امور مالیاتی و سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه، مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص جدول تطبیق لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس تبصره ۳ این لایحه تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به تنظیم ساعات کار خود در پنج روز هفته از روز یکشنبه تا پنج شنبه شده بودند که اعضا پس از استماع گزارش سازمان امور اداری و استخدامی و نیز بیان دیدگاه‌های مسئولان اتاق بازرگانی به بیان دیدگاه‌های خویش در قالب موافق و مخالف این مصوبه پرداختند. سپس رأی‌گیری به عمل آمد و در نتیجه این بخش از لایحه با جز ۲ و تبصره ۴ این ماده از جهت ناعادلانه بودن مغایر جز ۱۰ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشخیص داده شد. علاوه بر این، اعضای هیئت عالی، تبصره ۴ را به دلیل افزایش هزینه‌های بخش خصوصی مغایر بند ۱۱ سیاست‌های کلی تشویق سرمایه‌گذاری دانستند.

هیئت عالی نظارت در ادامه، به بررسی اصلاحیه مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یک فوریتی اصلاح قانون قاچاق اسلحه و مهمات پرداخت و آن را رافع مغایرت‌های پیشین این هیئت دانست.

بنا بر این گزارش اعضای هیئت عالی نظارت، بررسی مغایرت‌های «طرح استفساریه جز «۱» بند «الف» ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده» در دستور کار قرار دادند و پس از استماع گزارش کمیسیون تخصصی و نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی، به طرح دیدگاه‌های خویش پرداختند. پس از انجام مباحث مبسوط و بررسی موضوع از ابعاد گوناگون، مغایرت مصوبه مذکور با سیاست‌های کلی نظام احراز نشد.

هیئت عالی نظارت در بخش پایانی جلسه، به بررسی مغایرت مصوبه مجلس درباره طرح استفساریه ماده ۳۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با سیاست‌های کلی نظام پرداخت.

اعضا پس از استماع گزارش وزیر کشور و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‌های خویش پرداختند و در نتیجه حکم مندرج در ذیل این استفساریه در خصوص عطف بماسبق کردن آن را مغایر جز ۱۰ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشخیص دادند.

کد خبر 759174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 3
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رسول IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  13 2
  من از همون روز اول هم گفتم سر کاریم
 • حسن تواضعی IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  7 6
  هیچکدوم خاک زیر پای شهید رئیسی هم نمیشید... شما را چه به مدیریت های کلان؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
  • محمدهادی IR ۰۷:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۰
   3 0
   سلام، آیت اله رئیسی پس از اینکه به درجه رفیع شهادت رسیدند، برنامه ایشان برای برقراری عدالت و رفع تبعیض بین کارمندان تهرانی و شهرستانی نیز به فنا رفت. هم اکنون کارمندان تهرانی پنجشنبه ها تعطیلی هستند اما شهرستانی ها خیر. اعضای محترم شورای نگهبان، اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت و همه دستگاه و افراد ذیربط و غیر ذیربط، آیا این عادلانه است؟!!! وقتی تهران که مرکز مبالات اقتصادی کشور است پنجشنبه تعطیل باشد مشکلی نیست ولی اگر شهرستانی ها پنجشنبه تعطیل باشند به اقتصاد کشور صدمه وارد می شود؟!!!
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۲
  6 0
  الان چی شد ؟
 • محمدهادی IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۳
  14 2
  سلام، نمایندگان ملت با 136رأی با اکثریت قاطع، با تعطیلی جمعه و شنبه موافقت کردند. مخالفت با مصوبه مجلس به معنی این هست که136 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی صهیونیست هستند؟
 • علی IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۵
  12 2
  پس نماینده مردم توی مجلس فقط وقت تلف میکنن و نظرشون هیچ ارزشی نداده
 • س IR ۰۷:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  6 0
  اینکه شنبه ها تعطیل نمی شود پنج شنبه ها تعطیل میشود، کی عملی میشود؟
 • میترا IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  5 2
  واقعا جای تاسف داره ، ساعت رو نمیکشند جلو ولی ساعت کاری از 6 میشه به خاطر کاهش مصرف انرژی بعد یک روز تعطیلی آخرش تصویب نکردند این مصرف انرژی رو خیلی بیشتر کم می کنه و انرژی کارمند هم بیشتر
 • عبد الله IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  5 1
  سلام ، تصمیم منطقی را نمایندگان مجلس با توجه به دلایل اقتصادی گرفتند ، واقعا نمی دانیم علت مخافت چی بود ؟ کاشکی مخالفان این موضوع به خاطر احترام به مردم آسیب های تعطیلی شنبه ها را به صراحت اعلام می کردند تا این بد بینی به وجود نمی آمد
 • فقط خدا IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  4 3
  با وجود مجمع تشخیص مصلحت نظام چرا الکی برای مجلس هزینه میکنید اگر قراره تصمیم نهایی را شما بگیرید مجلس را کلا منحل کنید اینقدر به شعور مردم توهین نکنید
 • مرد مهربان US ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲
  0 7
  تعطیلی معنا نداره کارمندا فقط منتظر بشینن تو خونه حقوق بگیرن ولی کارگر بدبخت یک روز تعطیل باشه حقوق نداره