آلومینیوم تیم بسیار خوب و مرموزی است

سرمربی ملوان بندرانزلی در نشست خبری پیش از بازی مقابل آلومینیوم اراک گفت: آلومینیوم تیم بسیار خوب و مرموزی بوده و در بازی های بیرون از خانه خطرناک ظاهر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از گیلان، مهدی تارتار در نشست خبری پیش از بازی مقابل آلومینیوم اراک در هفته پایانی لیگ برتر اظهار کرد: در کنفرانس آخرین بازی هستیم. من از همه عزیزان تشکر می‌کنم که در این مدت خیلی همراه بودند. چالشی را در این فصل به یاد ندارم. هر چند در هفته‌های اخیر حالمان بسیار بد است و شرمنده هواداران هستیم. اما فردا سعی می‌کنیم با خاطره خوبی لیگ را تمام کنیم.

وی با تمجید از آلومینیوم افزود: آلومینیوم تیم بسیار خوب و مرموزی بوده و در بازی‌های بیرون از خانه خطرناک ظاهر شده است. در جدول همسایه هستیم ولی در این بازی برای دل هواداران بازی می‌کنیم و می‌خواهیم خاطره خوبی را به جا بگذاریم. امیدوارم بازی خوبی شود.

تارتار درباره تغییر نتایج ملوان در نیم فصل دوم گفت: الان خیلی کوتاه پاسخ می‌دهم. ما در کورس سهمیه بودیم و با تراکتور و سپاهان رقابت می‌کردیم. در بازی با پرسپولیس با اشتباه داوری شکست خوردیم و در خانه هم با اشتباهات خودمان شکست خوردیم. در همین حین فاصله بین تراکتور، سپاهان و ما ایجاد شد. تیم‌های پایین ۷،۸ امتیاز با ما فاصله داشتند. البته مصدومیت بازیکنان، زمین تمرین بد در حسن رود و … همه چیز دست به دست هم داد. طبیعی است وقتی از گرفتن سهمیه ناامید شدیم، انگیزه‌ها کم می‌شود. در یکی دو بازی اخیر واقعاً بچه‌ها تلاش کردند ولی دستمان خالی شد و متأسفانه آخر فصل این اتفاق رخ داد.

وی ادامه داد: شما اما فکر کنید اول فصل این بحران اتفاق می‌افتاد و ما در نیم فصل دوم امتیاز می‌گرفتیم و ۴۰ امتیازی می‌شدیم، همه درود می‌فرستادند ولی از شانس ما این نتیجه نگرفتن به آخر فصل رسید. حالا امیدوارم فردا نتیجه خوبی بگیریم و بتوانیم با جایگاه خوبی فصل را تمام کنیم.

سرمربی ملوان در مورد نبود هماهنگی کافی بین بازیکنان خط دفاعی و دروازه‌بان‌ها افزود: ما فرعباسی را به عنوان مصدوم داریم. امیدواریم به بازی فردا برسیم. دفاع‌ها را هم بر اساس تیم مقابل آرایش می‌دهیم. مثلاً اگر تیم مقابل نیروی هوایی داشته باشد، دفاع‌های سرزن می‌گذاریم و اگر بازیکن سرعتی داشته باشند از بازیکنان دیگری استفاده می‌کنیم. ولی این ضعف به خاطر مصدومیت گلر ما بوده است. آسیب دیدگی فرعباسی تأثیرگذار بوده. ما هم سعی کردیم آینده ملوان را بسازیم. می‌خواستم فردا این صحبت‌ها را مطرح کنم. من خودم گفتم گزینه اولم ملوان است و باید جوانان تیمم را تست کنم.

تارتار اضافه کرد: به هر حال پنجم بودیم و خطر سقوط هم احساس نمی‌کردیم. به هر حال پس چه زمانی باید به جوانان میدان داد. اگر قرار است من بمانم باید الان بازیکنان تیمم را محک بزنم. من قدیمی‌ترین مربی لیگ هستم و همه چیزی که دارم بر اساس تجربه به دست آمده. حالا بعضی‌ها می‌گویند می‌خواهد باخت هایش را توجیه کند. ما وقتی می‌بینیم امیدی به برد نیست از جوانان استفاده می‌کنیم. مثلاً تراکتور از ما سه بر صفر جلو افتاده و از جوان‌ها استفاده می‌کنیم تا ببینیم برای سال آینده چه‌کاره هستند!

وی ادامه داد: گلر ما هم مصدوم است و در بازی سپاهان به جای اینکه از گلر ذخیره ۳۰ ساله استفاده کنیم، از گلر ۲۰ ساله استفاده کردیم تا ببینیم اگر برای سال آینده تکلیف ما چیست. اینها بر اساس تجربه است. البته انتقاد هم می‌کنند که ما می‌پذیریم. ولی وقتی شما یک تیم را ارزیابی می‌کنید، باید مجموع بازی‌هایش را ارزیابی کنید. این بحران برای هر تیمی پیش می‌آید. متأسفانه برای ما آخر فصل پیش آمده. فقط امیدوارم فردا برنده باشیم.

تارتار در پاسخ به سوالی که آیا ملوان فصل آینده میلاد سرلک در اختیار خواهد داشت؟ گفت: من تمرکزم روی بازی فرداست. آخرین باری که میلاد را دیدم دو هفته پیش بود. ام آر آی دستش بود، مشکل دیسک کمر داشت و برای کار کمرش به تهران رفت. شنیدم باید جراحی بشود. این آخرین خبری است که درباره سرلک دارم.

وی در خصوص وضعیت فوتبال گیلان گفت: من واقعاً دلم می‌سوزد. این استان این همه عاشق دارد. واقعاً دلم می‌سوزد چرا امکانات نیست. ما هر هفته جی پی اس اجاره‌ای داریم. نمی‌توانیم تهیه کنیم. این در فوتبال کشور عادی است و حتی لیگ یکی‌ها هم دارند. ما "گیم ردی" برای ریکاوری نداریم. یک دانه تهیه کرده‌ایم و بچه‌ها برای ریکاوری توی صف می‌ایستند. واقعاً اینها مشکلات کوچکی نیستند. تیم ملوان کار بزرگی کرده. ما ۶۰ درصد از پول بازیکنان و کادر را داده داده‌ایم ۶۰ درصد از ۱۲۵ میلیارد بودجه کادر و بازیکن می‌شود ۸۰ میلیارد. پول یک بازیکن تیم‌های مدعی است. ما با این شرایط اینجای جدول هستیم. منصفانه ما را نقد کنند. از نظر بودجه بین ۱۰ تیم اول نیستند.

سرمربی ملوان ادامه داد: پس بچه‌های ما کار بزرگی را انجام داده‌اند. پس انتظار از مسئولان استان و حتی مسئولان کشور هست. چون باید از بالا بخواهند. باید مردم را درک کنند. این همه سرمایه گذاری می‌شود. بیایند و یک درصدی را به تیم ملوان بدهند. یک زمین خوب تمرین درست کنند. چطور زمستان ورزشگاه سن سیروس ما عالی است ولی چمن حسن رود خراب است؟! برای اینکه رسیدگی نیست و توی پادگان است. همه اینها است که آسیب درست می‌کند. باید نگاه بهتری باشد. امیدوارم مسئولان نگاه بهتری داشته باشند. از همه مهم‌تر یک استادیوم در شأن و شخصیت این هوادار بسازند. واقعاً این استادیوم ظرفیتش برای این هواداران خیلی کوچک و کم است.

کد خبر 759016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.