سند سبک پوشش اسلامی-ایرانی به تصویب رسید

نخستین جلسه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی که پس از شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و به ریاست سرپرست ریاست‌جمهوری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه و سایر اعضا تشکیل شد، چهار مصوبه داشت.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که پس از شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و به ریاست محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری و با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه و سایر اعضا تشکیل شد، چهار مصوبه داشت و بر این اساس سند ملی سبک پوشش اسلامی-ایرانی، اساسنامه شورای عالی نوجوانان و جوانان و اساسنامه ستاد مرکزی اعتکاف به تصویب نهایی رسید.

برگزاری همایشی با موضوع بررسی و تبیین الگوی حکمرانی ولایی-مردمی بر مبنای عمل آیت‌الله رئیسی در دوران ریاست‌جمهوری، هم‌زمان با ایام چهلمین روز شهادت رئیسی و دیگر شهدای خدمت نیز، از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

در این جلسه همچنین گزارشی از وضعیت رشد علمی جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با سایر کشورها ارائه و تاکید شد با توجه به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت تولید علم و نگارش مقالات علمی بر مبنای حل مشکلات کشور، صرف نگارش مقاله در رشد علمی کشور اصالت ندارد و مقالات باید معطوف به حل مسائل و تأمین نیازهای کشور باشد. بر همین اساس مقرر شد آئین‌نامه نحوه ارتقای اساتید تکامل پیدا کند و در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب شود.

مخبر نیز در این جلسه بر تسریع در جمع‌بندی مباحث مطرح شده و تهیه طرحی جامع، بر اساس منویات مقام معظم رهبری، برای طرح و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد.

در پایان جلسه نیز حجت‌الاسلام خسروپناه با گرامیداشت یاد شهید رئیسی، با بیان اینکه ایشان نسبت به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات آن توجه ویژه‌ای داشت، گفت: همه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که پیش از شهادت آیت‌الله رئیسی به تصویب رسیده بودند، از سوی ایشان  امضا و به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده بود و هیچ مصوبه بر زمین مانده‌ای نداریم.

کد خبر 758289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.