ماجرای بازگشت تیم رسانه‌ای صداوسیما از حج چه بود؟

۶ نفر از اعضای تیم رسانه‌ای حج و زیارت صداوسیمای کشورمان که به منظور انعکاس فعالیت‌های ایرانیان در حج تمتع به این سفر معنوی مشرف شده بودند، در مدینه هنگام فیلمبرداری از تلاوت کاروان‌نور در مسجدالنبی بازداشت شدند و در نهایت صبح امروز به کشور بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، عربستان ۶ نفر از اعضای تیم رسانه‌ای حج و زیارت صداوسیمای کشورمان را که به سرزمین وحی اعزام شده بودند، به ایران بازگرداند؛ این افراد که به منظور انعکاس فعالیت‌های ایرانیان در حج تمتع به این سفر معنوی مشرف شده بودند، در مدینه هنگام فیلمبرداری از تلاوت کاروان‌نور در مسجدالنبی بازداشت شدند. این در حالی است که این افراد با تلفن همراه مشغول تصویربرداری بودند و سعودی‌ها مانعی برای فیلمبرداری با تلفن همراه اعمال نکرده‌اند.

هر ساله گروهی از صداوسیما در قالب کاروانی به حج اعزام می‌شوند تا علاوه بر انعکاس برنامه‌های ایرانیان حاضر در سرزمین وحی، حال و هوای مکه و مدینه را به نمایش بگذارند.

اما امسال در حالی که چند روز از اعزام آن‌ها به مدینه گذشته بود، مهدی امیری، سیدسلیم غفوری، شفیع شعله‌کار، علیرضا تابان، سیدمهدی مویدی، پوریا سلیمان‌زاده از اعضای این کاروان یک هفته در بازداشت سعودی‌ها بودند.

گفته می‌شود که «۲ نفر از این افراد در ورودی هتل محل اسکان بازداشت شدند.»با وجود پیگیری‌های وزارت خارجه و نماینده ولی‌فقیه در حج و زیارت برای آزادی آن‌ها، عربستان دستور بازگشت این افراد را صادر کرد و آن‌ها بدون انجام اعمال حج، به دبی منتقل و صبح امروز به کشور بازگشتند.

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در استقبال از آن‌ها می‌گوید: وظیفه من بود که برای خیر مقدم و عرض خداقوت به همکارانمان اینجا باشم؛ این همکاران در قالب گروه رسانه‌ای بعثه جمهوری اسلامی ایران اعزام شده و در حال انجام وظیفه عادی بودند که بازداشت شدند.

وی افزود: ما هم از علت بازداشت و بازگرداندند آن‌ها به کشور بی‌اطلاع هستیم و بر این اساس از همه مسئولان مربوطه که در طول این یک هفته پیگیر حل مشکل بودند قدرانی می‌کنم.

رئیس رسانه ملی  تاکید کرد: مراحل قانونی این موضوع انجام خواهد شد.

منبع: فارس

کد خبر 758259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.