شرایط سخت و غیرضروری از مجوزهای کسب‌وکار حذف شد

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در اجرای حکم قانون تسهیل بهبود محیط کسب‌وکار، دولت مکلف شده بود که شرایط سخت، دشوار و غیرضروری را از مجوزهای کسب‌وکاری که مصوبه هیئت وزیران داشتند، حذف و کار فعالان اقتصادی را تسهیل کند؛ امروز در هیئت دولت این موضوع کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، سید احسان خاندوزی امروز _ چهارشنبه نهم خرداد_ در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اجرای حکم قانون تسهیل بهبود محیط کسب‌وکار، دولت مکلف شده بود که شرایط سخت، دشوار و غیرضروری را از مجوزهای کسب‌وکاری که مصوبه هیئت وزیران داشتند، حذف و کار فعالان اقتصادی را تسهیل کند؛ امروز در هیئت دولت این موضوع کلید خورد.

وی نخستین مصوبه هیئت دولت را در مورد حذف شرایط سخت و غیر ضرور دانست و گفت: در ۱۵ مورد از مصوبات دولت‌های قبل شرایطی حذف شد از جمله در مورد مجوزهای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری حداقل سن، مدرک تحصیلی، سابقه، مساحت دفتر، عبارت محل مناسب حذف شد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه برای دانشجویانی که هنوز سربازی نرفتند و معافیت تحصیلی دارند مصوباتی داشتیم، ادامه داد: از این پس این دانشجویان خواهند توانست همه مجوزهای کسب‌وکاری که منوط به پایان خدمت بود کسب کنند و فضای بازی برای ورود دانشجویان به بازار کار فراهم شد.

وی با اشاره به آخرین دستور رئیس‌جمهور به خود بیان کرد: روز جمعه و قبل از این حادثه، در سفر استانی مازندران رئیس‌جمهور الزام کرد که دستگاه‌های اجرایی برای اینکه پروژه‌های ناتمام عمرانی خود را به سرانجام برسانند، حتماً از منابع غیرمولد خود استفاده کنند و منتظر تزریق بودجه از سازمان برنامه و بودجه نباشند.

خاندوزی خاطرنشان کرد: مصادیقی در این مورد در استان مازندران برای تکمیل پروژه مطرح شد که دستگاه اجرایی مربوطه، ۸ هکتار زمین در نقطه خوب داشت و پیشنهاد دادیم که از محل مولدسازی برای وزرات‌خانه متبوع استفاده شود و صرف پروژه‌های نیمه‌تمام خودش شود؛ رئیس‌جمهور نیز دستور داد که به سرعت این کار انجام شود.

وی درباره نرخ سود بانکی اعلام کرد: دستور مخبر این بود که مصوبه شورای پول و اعتبار باید اجرا شود و با برخی مدیران بانکی که از مصوبه شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی تخطی کرده بودند، برخورد شد.

کد خبر 758256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.