در فهرست پرداخت حقوق به ورزشکاران المپیکی رقم ۲۰۰ میلیون تومانی داریم

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی از اشاره به نام ورزشکار یا ورزشکارانی که حقوق ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند یا حتی تعداد دقیق آن‌ها امتناع کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌ها به پرداخت چنین مبلغی به عنوان حقوق رسیده‌ایم و آن را هم واریز کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در بیست‌وهشتمین نشست خود که نیمه آبان ۱۴۰۲ برگزار شد، پرداخت حقوق به ورزشکاران شانس مدال در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس را تصویب کردند.

طبق این مصوبه پنج شاخص جایگاه مدالی فرد در گذشته، کسب مدال در رویدادهای مورد تأیید کمیته، شرکت در سنجش آکادمی ملی المپیک، عملکرد رویدادهای گذشته و رعایت تدبیر و شئونات، رفتار و نظم میزان رقم پرداختی به ورزشکاران را مشخص می‌کند. بر این اساس رقم حقوق پایه ورزشکاران بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان تعیین شد، این رقم تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای شانس مدال طلا و کف ۶۰ میلیون تومان برای شانس مدال برنز قابل تغییر است.

اجرای این مصوبه از پایان آذر سال گذشته آغاز شد، اما تا یکی دو ماه بعد از آن میزان پرداختی به هیچ‌یک از ورزشکاران از «حقوق پایه» بالاتر نرفته بود.

البته بعد از گذشت چند ماه، میزان رقم حقوق ورزشکاران صاحب سهمیه در رشته‌های مختلف تغییر کرده است، به‌طوری‌که پرداختی به برخی المپین‌ها به ۶۰ یا ۸۰ میلیون هم رسیده است، ضمن اینکه در فهرست حقوق ماهانه ۳۴ ورزشکاری که تا به امروز المپیکی به حساب می‌آیند، حقوق ۲۰۰ میلیون تومانی هم ثبت شده است.

این رقم‌ها البته برای هر ماه ثابت نیست چراکه بر اساس آنالیز و ارزیابی ماهیانه ورزشکاران المپیکی در هر دوره و در صورت افت عملکرد آن‌ها، به‌طور قطع رقم پرداختی دستخوش تغییراتی خواهد شد.

محمد تابع، رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی مورد آخرین وضعیت پرداختی به ورزشکاران المپیکی توضیح داد و اظهار کرد: پرداخت حقوق به ورزشکاران المپیکی از پایان آذر ۱۴۰۲ آغاز شد. آن زمان تعداد کمی از ورزشکارانمان موفق به کسب سهمیه شده بودند. بعد از آن به‌تدریج سهمیه‌های جدیدی در رشته‌های مختلف به دست آمد. به هر ورزشکار از زمان کسب سهمیه حقوق تعلق گرفت، اما بدون توجه به زمان کسب سهمیه، برای همه ورزشکاران المپیکی یک زمان واحد را برای پرداخت حقوق مشخص کردیم.

وی افزود: با توجه به برگزاری مجمع کمیته ملی المپیک در آذر و مصوبه پرداخت حقوق به ورزشکاران در مجمع، دی را ملاک زمانی برای اجرای این مصوبه قرار دادیم، به این ترتیب نه‌تنها ورزشکاران در هر زمان که کسب سهمیه کنند وارد فهرست حقوق بگیران کمیته می‌شوند بلکه مابه‌التفاوت حقوق آن‌ها از دی سال گذشته نیز محاسبه شده و به در اختیارشان قرار می‌گیرد.

تابع در توضیح بیشتر این موضوع گفت: ندا شهسواری و نیما عالمیان آخرین ورزشکارانی بودند که تا امروز صاحب سهمیه المپیک شدند. آن‌ها از این ماه حقوق می‌گیرند و مابه‌التفاوت حقوقشان از دی سال گذشته نیز محاسبه می‌شود و در اختیارشان قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی تصریح کرد: این رقم مابه‌التفاوت بر اساس حقوق مصوب برای آن‌ها محاسبه می‌شود. حقوق پایه که ۱۵ میلیون تومان است اما لحاظ کردن بعضی شاخص‌ها، باعث تغییر این رقم و افزایش آن می‌شود، به‌طوری‌که امروز حقوق ۶۰ میلیونی و۸۰ میلیونی هم داریم.

«یکی از مصوبات برای پرداخت حقوق به ورزشکاران المپیکی رقم ۲۰۰ میلیون تومانی بود. در میان المپینها ورزشکاری به این رقم حقوق رسیده است؟»، پاسخ محمد تابع به این پرسش مثبت بود. وی در این زمینه گفت: بله، در فهرست پرداخت حقوق به ورزشکاران المپیکی، رقم ۲۰۰ میلیون تومانی هم داریم.

وی از اشاره به نام ورزشکار یا ورزشکارانی که حقوق ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند یا حتی تعداد دقیق آنها امتناع کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌ها به پرداخت چنین مبلغی به عنوان حقوق رسیده‌ایم و آن را هم واریز کرده‌ایم.

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی همچنین توضیحی در مورد احتمال تغییر در پرداختی ماهانه به ورزشکاران المپیکی داد که به نوعی «جریمه حقوقی» آنها محسوب می‌شود.

وی گفت: عملکرد ورزشکاران المپیکی در طول هر ماه به صورت دقیق ارزیابی می‌شود. افت آن‌ها در میادین مختلف منجر به کسر حقوقشان می‌شود. این اتفاق در همین پرداختی اخیر برای برخی از ورزشکاران افتاده است.

تابع تاکید کرد: البته رقمی که از حقوق ورزشکاران المپیکی کسر می‌شود، برای آنها ذخیره خواهد شد تا در صورت بازگشت دوباره به شرایط قبل و اوج، به حسابشان بازگردانده شود در غیر این صورت این کار انجام نمی‌شود.

منبع: مهر

کد خبر 758234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.