۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰
مصوبه کنکوری قطعی است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: ­مصوبه کنکوری این شورا، مصوبه‌ای قطعی است و سال‌های آینده هم اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از مرکز رسانه و روابط‌عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه شورای ستاد علم و فناوری یکی از موضوعات مهمی که مطرح شد مربوط به آئین‌نامه داخلی ستاد بود که نهایی شد و به تصویب رسید و در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز باید تصویب نهایی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یکی از بحث‌های مهم گزارشی بود که از آزمون نهایی مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش داده شد؛ این گزارش همچنین نظارتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه شورا دارد نشان می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش با دقت و با نهایت حساسیت با همکاری مجموعه وزارتخانه‌ها، وزارت ارتباطات و سایر مجموعه‌های امنیتی، این آزمون را برگزار می‌کنند.

خسروپناه گفت: از وزیر آموزش و پرورش و مجموعه وزارتخانه و همه دستگاه‌هایی که در اینجا همکاری کرده‌اند تشکر می‌کنم و به خانواده‌ها تاکید می‌کنم که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث کنکور که سال گذشته و سال جاری اجرا شد؛ این مصوبه مستقر شده است.

وی افزود: این مصوبه شورا، یک مصوبه کاملاً تمدنی است. هم جلوی دست و پای این مافیایی که در این زمینه دنبال ثروت‌اندوزی بودند را گرفتند و از طرفی نیز که بسیار مهم است دانش‌آموزان با تاکید بر کتب درسی و استفاده از معلمان، درس‌ها را دنبال می‌کنند و می‌گذرانند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مصوبه تغییر پیدا نخواهد کرد و مصوبه‌ای قطعی است و سال جاری هم وزارت آموزش و پرورش به عنوان دومین سال با دقت و درایت دارد مصوبه را اجرا می‌کند.

خسروپناه افزود: حراست و امنیت پرسش‌ها برقرار و سوالات هم به صورت تشریحی است؛ این مصوبه با دقت لازم اجرا می‌شود.

وی گفت: خانواده‌ها دلهره نداشته باشند و این مصوبه را مصوبه قطعی بدانند که سال‌های آینده هم اجرا خواهد شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اگر عزیزان پیشنهادی درباره این مصوبه دارند یا نواقصی بر این مصوبه در نظر دارند؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی با روی باز می‌پذیرد.ما آمادگی تکمیل مصوبه را داریم؛ اما اینکه دخالت معدل نمرات لغو شود، حتماً اتفاق نمی‌افتد و اصل مصوبه تغییر پیدا نخواهد کرد، اگر مصوبه نیاز به اصلاحاتی داشته باشد شورا آماده پذیرش اصلاحات است.

تنظیم خبر از: لیلا فدایی

کد خبر 758116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.