سطح روابط ایران و عراق در بالاترین سطح خود است

وزیر کشور از اعلام عزای عمومی در عراق و شرکت هیئت عراقی در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای خدمت تشکر کرد و گفت: این، نشانه ارتباط عمیق دو ملت و دو دولت ایران و عراق و سطح روابط دو کشور در بالاترین سطح خود است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و عبدالامیر الشمّری همتای عراقی و هیئت همراه وی دیدار و درباره تمهیدات برگزاری باشکوه اربعین حسینی و سایر موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، که با حضور اعضای ستادهای اربعین دو کشور و مسئولان دخیل در برگزاری این زیارت برگزار شد، احمد وحیدی وزیر کشور از همتای عراقی به دلیل پیام‌های تسلیت و همدردی با شهدای خدمت شهیدان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و وزیر امور خارجه و سایر. همراهان ایشان از سوی رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، همچنین اعلام عزای عمومی در عراق و شرکت هیئت عراقی در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدا تشکر کرد.

وحیدی گفت: این، نشانه ارتباط عمیق دو ملت و دو دولت ایران و عراق و سطح روابط دو کشور در بالاترین سطح خود است.

وزیر کشور افزود: ما همچنان عزادار شهادت رییس‌جمهورمان و همراهان او هستیم اما با عنایت خدا امور کشور بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

وحیدی افزود: یک جنبش و حرکت عظیم در پی حادثه شکل گرفت که نشان از استحکام فدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور تصریح کرد: دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در زمان مقرر آغاز بکار کرد و این دلالت دارد که هیچ خللی در اراده و اقدام ملت ایران به وجود نمی‌آید.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق نیز با ابراز مجدد تسلیت به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای و ملت ایران، گفت: آیت‌الله رئیسی انسان مؤمن و صادق و مدافعی راستین برای اسلام مخصوصاً در قضیه قدس شریف و آرمان اسلامی فلسطین بود.

الشمری ادامه داد: یقین داریم همان طور که آیت الله سید علی سیستانی بیان کردند؛ «ملت ایران، همچنان، رهبرانی اینچنین را به دنیا معرفی خواهد کرد.»

دو طرف در این دیدار، بر تقویت همکاری‌های دو کشور به ویژه در خصوص اربعین و برگزاری هر چه باشکوه‌تر عزاداری و زیارت اربعین سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران پاکشان تاکید کردند.

وزیر کشور عراق افزود: ما امروز در چارچوب روابط محکم و تاریخی خود قرار داریم و برای توسعه همکاری‌های امنیتی به منظور تقویت امنیت پایدار در منطقه همکاری خواهیم کرد.

خبر در حال تکمیل است...

کد خبر 758078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.