حضور وزیر بهداشت در هفتاد و هفتمین مجمع سازمان بهداشت جهانی

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفتاد و هفتمین مجمع جهانی سالیانه سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از وبدا، محمدحسین نیکنام اظهار کرد: بهرام عین اللهی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت سازمان بهداشت جهانی که مطابق برنامه هر ساله با حضور ۱۹۲ وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می‌شود، شرکت می‌کند، در این نشست موضوعات اولویت دار بهداشتی جهان در قالب اسناد، مطرح و مورد بررسی اعضا قرار خواهد گرفت و کشورهای عضو این سازمان، پیرامون هر سند اعلام نظر خواهند کرد. وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست در خصوص ۳۴ سند تخصصی مرتبط با نظام سلامت کشور در قالب یک بیانیه، اعلام نظر می‌کند.

وی افزود: اسناد مذکور شامل ۲۵ سند در حوزه فعالیت‌های بهداشت، شش سند در حوزه فعالیت‌های سایر معاونت‌های وزارت بهداشت و سه سند در حوزه اداره کل همکاری‌های بین‌الملل، با عنوان‌های ابتکار سلامت جهانی برای صلح و یک سند در حوزه وضعیت سلامت در سرزمین‌های اشغالی و یک سند دیگر در حوزه ریشه کنی آبله خواهد بود.

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت تصریح کرد: علاوه بر موارد فوق، موضوعات دیگری از قبیل بودجه و موضوعات مالی، وضعیت عضویت اعضا، حسابرسی و موضوعات طرح شده در هیئت اجرایی سازمان جهانی بهداشت نیز در قالب کمیته‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت، در هفتاد و هفتمین مجمع جهانی سلامت در مجموع ۷۰ موضوع در قالب اسناد، طرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: وزیر بهداشت در حاشیه این مجمع با وزرای بهداشت کشورهای مختلف شامل ارمنستان، پاکستان، کوبا، زیمباوه، چین، وزرای بهداشت کشورهای عضو گروه پنچ و رئیس سازمان جهانی بهداشت در زمینه ارتقای همکاری‌ها دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش ایمنا، هفتاد و هفتمین اجلاس جهانی سالیانه سازمان جهانی بهداشت با شعار «سلامت برای همه، همه برای سلامت» هشتم تا دوازدهم خرداد ۱۴۰۳ در ژنو برگزار می‌شود و هیئتی بلندپایه از نظام سلامت به ریاست وزیر بهداشت کشورمان در این اجلاس حضور می‌یابند.

کد خبر 757619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.