ساعت‌ها و ثانیه‌ها را باید برای گرفتن تصمیمات مهم قدر بدانیم/ استمرار مسیر خدمت بدون توقف

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اتفاقی که در روزهای اخیر رقم خورد یک درس و یک الگو بود و ما حتی ساعت‌ها و ثانیه‌ها را باید برای گرفتن تصمیمات مهم قدر بدانیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، علی صالحی امروز _یکشنبه ششم خرداد_ در نطق میان دستور صدوسی‌وچهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت شهادت شهدای خدمت و طلب علو درجات برای ایشان اظهار کرد: تقدیر به ما آموخت اگر کار با اخلاص برای رضای خدا توسط صف اولی‌ها رقم بخورد شهدا را از جلوداران دست‌چین می‌کنند.

وی افزود: از بین مسئولان ارشد اجرایی، از بین نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها، از بین استانداران، وزرا و نظامیان بهترین‌ها انتخاب شدند و در حال حاضر ما هستیم و ادامه مسیر رجایی و رئیسی که با خدمت بی‌منت راه باز است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی پیش‌رو و پیش‌بینی منابعی که برای اجرایی کردن پروژه‌ها در سال جاری داریم، لازم است با جدیت بیشتری بنا به آرایش اجرایی سال جاری، در این حوزه‌ها حرکت کنیم.

وی تأکید کرد: از همه منابع و ظرفیت‌های موجود باید بهره‌برداری کنیم، در این راستا ظرفیت‌های قانونی، مطالبات از دولت و منابع بانکی را باید با همه سناریوها در اختیار بگیریم، به‌ویژه در ارتباط با موضوع شعار سال با عنایت به راهبردی که دولت در ماه‌های گذشته از سال، برای کنترل نقدینگی دارد و به احتمال زیاد ادامه همین راه را دولت آتی در پیش خواهد گرفت، توجه کنیم که مشارکت مردم از جمله گزینه‌هایی است که می‌توانیم در سبد تأمین منابع، برای تکمیل و اجرای پروژه‌ها از آن استفاده کنیم که این نیازمند یک برنامه دقیق و زمان‌بندی شده و کنترل پروژه ماهانه است تا شاهد تحقق بودجه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومانی سال جاری باشیم.

صالحی اظهار کرد: تاکید می‌کنیم اقدامات مشترک مدیریت شهری با مدیریت استان و دولت همچون قبل با قدرت ادامه خواهد داشت، البته فعالیت‌ها لحظه‌ای متوقف نشده است، اما در ادامه این دولت و دولت آینده، شهرداری همه هم‌وغم خود را به کار خواهند بست تا موضوعات را بدون توقف پیش ببرند.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب هیچ فرصتی را حتی در حد انشا حکم جدید برای سرپرست قوه مجریه از دست ندادند و در همان پیام تسلیت، مأموریت را به جناب آقای مخبر ابلاغ کردند؛ این نمونه بسیار خوب در رابطه با موضوعات و تحولات پیش روی ما در مدیریت شهری است که درباره موضوعات معلق تصمیم بگیریم، فرصت‌ها را قدر بدانیم و چیزی را حتی به مدت یک روز بلاتکلیف نگذاریم، زیرا از آینده بی‌خبر هستیم؛ اتفاقی که در روزهای اخیر رقم خورد یک درس و یک الگو بود و ما حتی ساعت‌ها و ثانیه‌ها را باید برای گرفتن تصمیمات مهم قدر بدانیم.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مسئله توجه به خانواده، جوانان و نوجوانان با شعار محقق نمی‌شود، بلکه اقدامات در راستای مطالبات این عزیزان می‌تواند اصلی‌ترین توجه باشد، تصریح کرد: در سال‌های اخیر توسعه تفریح سالم خانوادگی یکی از اولویت‌هایی بوده که تا امروز دستاوردهای خوبی داشته است. احیای ابرسازه‌های موجود تفریحی در شهر رویاها، صفه و ناژوان و ایجاد مجموعه‌های جدید همچون کوه نور صفه، باغ رز ناژوان، باغ گل و نور آمادگاه، ایجاد ۱۵ پهنه جدید در شهر رویاها، مجموعه ست‌های ورزشی خانوادگی در پارک‌ها برای توسعه ورزش رایگان، توسعه بوستان آفرینش در قائمیه، خانه بزرگ بازی کودک و نوجوانان در قلمستان، توسعه دریاچه‌های باغ فدک، مجموعه‌های غذایی ناژوان و صفه و باغ ارغوان در منطقه ارغوانیه اقداماتی است که درباره توجه به تفریح و نشاط و نیاز خانواده و جوانان و نوجوانان عملی شده است.

وی ادامه داد: کنترل پروژه ریسباف، توسعه پارک کوه نخودی، بوستان‌های مناطق ۱۴، ۸، ۵ و ۱۲، سه بازیکده‌ای که سازمان میادین متعهد به اجرا شده است، پردیس سینمایی کودک و نوجوان، به‌روزرسانی و تجهیز باغ‌های بانوان، سرزمین نوجوان و کودک، زمین‌های روباز ورزشی و و ابرسازه‌های تفریحی بزرگ وعده داده شده، اقدامات جدیدی در تکمیل قدم‌های قبلی است.

صالحی خاطرنشان کرد: درخواست این است که هر ماه در این حوزه جلسات کنترل پروژه را داشته باشیم و امیدوار هستیم با توجه به پیشرفت‌ها، در دهه فجر سال جاری و خرداد سال آینده هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر دو بسته تفریح و نشاط کودک و نوجوان و خانواده را به مردم اصفهان تقدیم کنیم.

کد خبر 757227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.